Strona główna/Urząd/Aktualności/CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - wydarzenia w Czerwionce-Leszczynach

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - wydarzenia w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 20 Maja 2011

Od dziewięciu lat na terenie naszej gminy realizowane są cele ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom". 

Wzorem lat ubiegłych, na przełomie maja i czerwca w szkołach i przedszkolach Czerwionki – Leszczyn prowadzonych jest wiele konkursów, zabaw i spotkań promujących czytanie. Akcja ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, przypominanie dorosłym o ich roli w wychowaniu zdrowego emocjonalnie, kulturalnego, mądrego człowieka.

Wczoraj w ZS nr 1 w Leszczynach miało miejsce pierwsze międzyszkolne spotkanie miłośników czytania.

W konkursie o tytuł najlepszego czytelnika biblioteki szkolnej rywalizowali przedstawiciele szkół podstawowych z naszej gminy.

A ponieważ ZS nr 1 ma przyjemność gościć w tym tygodniu przedstawicieli szkół z Hiszpanii, Włoch, Anglii, Turcji i Bułgarii (więcej o wizycie: http://czerwionka-leszczyny.pl/main/aktualnosci_szczegoly,news787.html ) goście również z chęcią włączyli się w spotkanie miłośników literatury. Przed rozpoczęciem rywalizacji konkursowej przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół z zagranicy czytali w swoich językach ojczystych fragmenty książek, które wybrali specjalnie na tę okazję.

Podczas konkursowych zmagań uczniowie musieli rozpoznać fragmenty książek, zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi bohaterów, podać tytuły książek na podstawie przedstawionych przez uczniów z ZS nr 1 scenek, uzupełnić test sprawdzający wiedzę z lektur szkolnych. Organizatorzy zadbali, aby konkurs był dla dzieci również świetną zabawą, aby nikt się nie tremował i nie nudził.

Na sali zjawili się bohaterowie wielu ulubionych dziecięcych lektur. W ich rolę z dużym zaangażowaniem wcielili się uczniowie ZS nr 1.

"Odwiedzajcie krainę baśni i zostańcie jej stałymi bywalcami", "Książka umie wyczarować najpiękniejsze w życiu chwile" - przekonywali.

W konkursie triumfowała reprezentacja ze Stanowic – "Puchar Burmistrza dla najlepszego czytelnika biblioteki szkolnej" w klasach I-III otrzymał Karol Bociek, a w kategorii klas IV- VI Monika Jąderko.

23 maja w ZS nr 3 odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" - Gminny Konkurs Czytelniczy.

do góry