Strona główna/Urząd/Aktualności/Burmistrz gościł laureatów

Burmistrz gościł laureatów

Aktualności 18 Maja 2012

Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych z gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych gościli wczoraj w Urzędzie Gminy i Miasta. Zdobywcy wybitnych wyróżnień zostali zaproszeni wraz z nauczycielami i rodzicami przez Burmistrza Gminy i Miasta Wiesława Janiszewskiego.

"To dla nas zaszczyt, móc spotkać się z gronem znakomitych uczniów z terenu naszej gminy. Chcielibyśmy docenić waszą pracę, poświęcony czas, zaangażowanie i talent, dzięki którym osiągnęliście sukces. Dziękujemy także nauczycielom i rodzicom laureatów – to wspaniałe efekty także Państwa wysiłków stanowią dumę Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny" - gratulował gościom burmistrz.

Laureaci konkursów, ich nauczyciele i rodzice otrzymali dyplomy, upominki książkowe oraz listy gratulacyjne.
Podziękowania i słowa uznania na ręce zaproszonych gości składali także: zastępca burmistrza A. Raudner, skarbnik Gminy i Miasta Z. Wojtyło oraz naczelnik wydziału edukacji I. Flajszok.

Najmłodsza w gronie nagrodzonych była Bogusława Tlołka, laureatka konkursu interdyscyplinarnego – język polski z elementami historii, uczennica SP nr 3 przygotowana do konkursu przez Katarzynę Bociek i Teresę Szwed. Podwójnym laureatem został Piotr Słowik z ZS nr 4, który osiągnął sukces w konkursie z fizyki pod opieką Anny Dziużańskiej i chemii we współpracy z Moniką Kowalczyk – Bobrek. W dziedzinie matematyki najlepsi okazali się uczniowie z Leszczyn – Justyna Michalska z ZS nr 1, przygotowana do konkursu przez Ewelinę Dziewior oraz wychowankowie Jerzego Kielecha z G nr 2 – Radosław Szyk i Mateusz Borecki. Laureatami z języka polskiego zostali: Konrad Korus z ZS nr 3 , przygotowany przez Małgorzatę Pyszny i Paulina Oleś z G nr 6, której opiekunem była Katarzyna Gałązka. Sukces odnieśli także uczniowie ZS nr 5 zdobywając tytuły laureatów w dziedzinie biologii - Agnieszka Baluch - opiekun Izabela Lipp – Zgryźniak, Małgorzata Zimoń - opiekun Rafał Szczepanek oraz wiedzy o społeczeństwie - Julia Jania - opiekun Maria Gitner.

 
top_baner
do góry