Strona główna/Urząd/Aktualności/Budowa boiska piłkarskiego w Dębieńsku

Budowa boiska piłkarskiego w Dębieńsku

Aktualności 2 Lutego 2011
31 stycznia Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny podpisał umowę na zaprojektowanie i wybudowanie boiska piłkarskiego w dzielnicy Dębieńsko.

W odpowiedzi na ogłoszony przez UGiM przetarg wypłynęło 17 ofert. Wyłoniony wykonawca – InterHall Sp. z o.o.   z siedzibą w Katowicach - złożył ofertę w wysokości 2 187 000 zł.

Boisko zostanie wybudowane przy zbiegu ulic Asnyka i Bełkowskiej. Będzie wyposażone w nawierzchnię z trawy syntetycznej. Inwestycja przewiduje również budowę zaplecza szatniowo-sanitarnego. Zagospodarowany zostanie także teren wokół, zaplanowano budowę utwardzonego placu parkingowego. Obiekt nie będzie posiadał barier dla niepełnosprawnych.

Celem inwestycji jest wzrost dostępności infrastruktury sportowej i poprawa warunków uprawiania sportu              i rekreacji    w naszej gminie. W związku z budowa autostrady A1 jedyne boisko piłkarskie w Dębieńsku zostało zlikwidowane. Nowy obiekt ma powstać do końca listopada br.

Zadanie pn. "Budowa boiska piłkarskiego w dzielnicy Dębieńsko" , będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, Priorytet IX Zdrowie i rekreacja, Działanie 9.3 Lokalna infrastruktura sportowa. 

do góry