Strona główna/Urząd/Aktualności/Boiska na finiszu

Boiska na finiszu

Aktualności 27 Października 2011

Budowa dwóch komfortowych boisk sportowych w gminie dobiega końca. Niebawem nowe obiekty w Dębieńsku i Leszczynach przygotowane będą do pierwszych rozgrywek.

"Na obu obiektach toczą się już ostatnie etapy prac" - mówi burmistrz Wiesław Janiszewski.

Płyta boiska w Dębieńsku pokryta jest już sztuczną nawierzchnią, za pomocą odpowiednich maszyn przeprowadzane jest właśnie piaskowanie i zasypywanie trawy granulatem, co zapewnić ma optymalne warunki użytkowania boiska.
Zamontowane jest już także ogrodzenie wewnętrzne oraz słupy na piłkochwyty. Trwa montaż ogrodzenia zewnętrznego. Ukończone są prace związane z budową parkingu i drogi dojazdowej. W ciągu najbliższych dni przeprowadzony ma zostać montaż zaplecza szatniowo-sanitaryjnego.

Kończy się także budowa oczekiwanego Orlika w Leszczynach. Ukończono już montaż nawierzchni boisk wielofunkcyjnych. Boisko jest ogrodzone i oświetlone. Pozostały prace związane z budową parkingu i zaplecza szatniowo-sanitaryjnego. 
Oba obiekty mają zostać ukończone w drugiej połowie listopada. 
"Mamy nadzieję, że zarówno w Debieńsku, jak i w Leszczynach jeszcze w tym roku zdążymy rozegrać oficjalne mecze" - dodaje burmistrz.

Na realizację obu inwestycji gmina pozyskała środki zewnętrzne.
Wartość projektu "Budowa boiska piłkarskiego w dzielnicy Dębieńsko" wynosi 2 868 182,64 zł, z czego dofinansowanie z UE to      1 999 788,27 zł.

Budowę Orlika na łączną kwotę 666 tys. zł współfinansuje Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą, wartość prac wynosi ok. 1 800 000 zł. 

do góry