Strona główna/Urząd/Aktualności/Biznesy na familokach i Bebok spodobały się dzieciom!

Biznesy na familokach i Bebok spodobały się dzieciom!

Aktualności 1 Października 2015

Dwie wyjątkowe gry, promujące osiedle patronackie w Czerwionce, wydane przez Gminę, zostały przekazane już szkołom i bibliotekom. Jak się okazało, gry poza walorami dydaktycznymi, dostarczyły maluchom sporo frajdy i emocji.

 

„Gry przekazaliśmy świetlicy szkolnej. Dzieci z ogromną chęcią z nich korzystają – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Małgorzata Marciniak. - Warto podkreślić, że nowe wydawnictwa rozwijają wiele umiejętności i - co obserwujemy - kształtują też cechy przywódcze. Zawsze jest jedna grupa uczniów, która dba o to, aby gra odbywała się zgodnie z zasadami, rozdaje karty i pilnuje zachowania właściwego kierunku gry.

Dzięki grom, dzieci zapoznają się z historią zabytkowego osiedla familoków i jego dziedzictwem. Przy okazji, wyjaśniamy uczniom znaczenie trudnego słowa „rewitalizacja” na bliskim im przykładzie. Sporo emocji budzi fakt, że dzieci nie kupują w grze planszowej Londynu czy Mediolanu, ale miejsca bardzo dobrze im znane. I co bardzo ważne, uczniowie świetnie się bawią – dużo jest śmiechu i żartów, a już z daleka słychać, kiedy Bebok zmienia właściciela” - dodaje M. Marciniak.

 

Gry trafiły także do Biblioteki Publicznej w Czerwionce. „Będziemy przekazywać egzemplarze gier wszystkim naszym filiom. Już korzystamy z wydawnictw w bibliotece w Czerwionce. Organizujemy zajęcia z dziećmi, podczas których gry świetnie się sprawdzają. Cieszymy się, że nasza biblioteka też widnieje na planszy gry, stanowi jedno z ważnych miejsc dla funkcjonowania zabytkowego osiedla” - mówi Aleksandra Pietruszewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach.

 

 

 

top_baner
do góry