Strona główna/Urząd/Aktualności/Biwak harcerski „Sport to zdrowie”

Biwak harcerski „Sport to zdrowie”

Aktualności 23 Maja 2014
 

 

Harcerstwo nieodłącznie związane jest z kulturą fizyczną. Od lat Hufiec Czerwionka-Leszczyny dokłada wszelkich starań, aby szerzyć wiedzę o zdrowym trybie życia wśród zuchów, harcerzy oraz dzieci i młodzieży naszej gminy, dlatego w dniach 9-11 maja zorganizował biwak pod nazwą „Sport to zdrowie”.

Celem wydarzenia było m.in. wyrobienie aktywnych nawyków spędzania wolnego czasu i właściwego gospodarowania nim, integracja środowiska, propagowanie zdrowo rozumianej rywalizacji sportowej oraz zamiłowania do tych dyscyplin. Uczestnikami biwaku byli członkowie ZHP oraz dzieci i młodzież szkół Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach: piłka nożna i piłka siatkowa. Oprócz tego dla wszystkich chętnych zostały zorganizowane zawody w biegu na 100m i w biegu przez płotki. Podczas zawodów uczestnicy pamiętali o zasadach fair-play i świetnie się bawili. Przeprowadzona została także gra terenowa, której ostatni punkt miał miejsce w OSP w Leszczynach. Dzięki Młodzieżowej Straży Pożarnej w Leszczynach harcerze poznali podstawy pierwszej pomocy oraz spróbowali swoich sił w torze przeszkód. Zorganizowana została także gra fabularna, której uczestnicy mieli za zadanie odczarować zaginioną krainę i pokonać smoka. Oczywiście wszystkie grupy doskonale poradziły sobie z tym zadaniem i wcieliły się w dzielnych rycerzy.

W niedzielę przyszedł czas na uroczysty apel i ogłoszenie wyników: Piłka siatkowa: I miejsce: „Płomyki” z 12 DHW „Płomienie Przyjaźni” z Bełku II miejsce: „Teletubisie” z 7 DH Cicho Ciemni III miejsce: „Zawodnicy Zabawy” z Aktywnej Czerwionki Piłka nożna: I miejsce: Aktywna Czerwionka II miejsce: 10 DH „Obieżyświat” z Czerwionki III miejsce: 3 Próbna DH z Leszczyn Bieg na 100m: I miejsce: Dawid Drygała - 10 DH „Obieżyświat” z Czerwionki II miejsce: Mateusz Nawrocki - Aktywna Czerwionka III miejsce: Julia Szymańska - 12 DHW „Płomienie Przyjaźni” z Bełku Bieg przez płotki: I miejsce: Anna Kuziel - Aktywna Czerwionka II miejsce: Rafał Grzanowski – Aktywna Czerwionka III miejsce: Krzysztof Krysztoforski - Aktywna Czerwionka.

Projekt był współfinansowany z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

 

do góry