Strona główna/Urząd/Aktualności/Biwak Mikołajkowy i harcerskie śpiewogranie

Biwak Mikołajkowy i harcerskie śpiewogranie

Aktualności 29 Grudnia 2014

 

Od 5 do 7 grudnia w SP w Szczejkowicach odbył się kolejny świąteczny biwak harcerski, połączony z Festiwalem Piosenki „ Harcerzem być wspaniale jest”.„Harcerze od samego początku gorliwie przygotowywali się do wystąpień na scenie, jednak to nie było ich jedyne zajęcie. W sobotę rano odbył się bieg terenowy. Uczestnicy musieli być niezwykle uważni, wypatrywali listów z zaszyfrowanymi zadaniami. Polecenia były dość nietypowe, bo np. nakazywały uczestnikom zbierać dary lasu, jak się później okazało, to z nich każdy harcerz wykonał własnoręcznie świąteczny stroik” - relacjonują organizatorzy. Po południu przyszedł czas na Festiwal Piosenki. Każda drużyna zaprezentowała się w trzech kategoriach: piosenka turystyczna, harcerska i regionalna.

I miejsce – 7 DH „ Cichociemni” ze Szczejkowic

II miejsce – 12 DHW „Płomienie Przyjaźni” z Bełku

III miejsce – 3 DH „Batalion Zośka” z Leszczyn

Podczas festiwalu odbył się także kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych zorganizowany przez 7 DH „Cichociemni”.

 

Z kolei zuchy z Hufca Czerwionka-Leszczyny miały okazję odwiedzić Wioskę Smerfów, w którą pod koniec listopada zamienił się Zespół Szkół nr 3.

„Zuchy na każdym kroku spotykały się ze Smerfami, które miały im wiele informacji do przekazania. Wraz ze Zgrywusem poznawały tajniki erupcji wulkanów, odkryły także właściwości tęczy. Łasuch zapewniał im pyszne przekąski, Harmoniusz ćwiczył z zuchami przed festiwalem, a z Matką Naturą maluchy wzięły udział w sprzątaniu świata” - opowiadają harcerze. „Każdy zuch pamięta o swoich obowiązkach”, dlatego zuchy przypomniały sobie jakie mają obowiązki i nauczyły się zaznaczać je na harmonogramie tygodnia.

Biwak był w dużej mierze poświęcony Festiwalowi Piosenki „Nasze Śpiewogranie”. Zuchy czekało nie lada wyzwanie - musiały pokonać tremę, występując przed rodzicami i jurorami. A oto wyniki zaciętej rywalizacji:

I miejsce – 8 GZ „Smerfy” z Bełku

II miejsce – 13 GZ „Przyjaciele Alka” z Leszczyn

III miejsce – 10 GZ „Wilusiowe Ludki” z Czerwionki

IV miejsce – 1 GZ „Słoneczna Gromada”

Hufiec ZHP Czerwionka-Leszczyny składa podziękowania Annie Jaksik – dyrektor SP Szczejkowice oraz Małgorzacie Marciniak – dyrektor ZS 3 za pomoc w organizacji wydarzeń.

top_baner
do góry