Strona główna/Urząd/Aktualności/Biegiem przez Pojezierze Palowickie

Biegiem przez Pojezierze Palowickie

Aktualności 16 Lipca 2012

W minioną sobotę odbyło się wydarzenie "Grill+Run =Fun", na które zaprosiła Grupa Biegowa z Czerwionki – Luxtorpeda.
Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Wiesław Janiszewski.

"Zachęceni sukcesem wspólnych majowych biegów w Czerwionce, postanowiliśmy kontynuować wydarzenia, do udziału w których zapraszamy mieszkańców naszej gminy. 
Ze względu na trwające w czerwcu mistrzostwa Euro 2012 kolejne biegi zaplanowaliśmy na lipiec. Chcieliśmy także, aby nie były to po raz kolejny biegi uliczne. Szukaliśmy tylko odpowiedniego miejsca..." - opowiada Michał Toman z grupy Luxtorpeda.

UGiM zaproponował włączenie się w to wydarzenie, zachęcił też do odkrywania przez biegaczy uroków Pojezierza Palowickiego.
"To miejsce w kategorii od jeden do dziesięciu oceniam na dziesięć! Doskonałe" - dodaje M. Toman. - "Wiele osób odkryło uroki tego miejsca, nie tylko jako dobrej lokalizacji na treningi". 

Impreza zorganizowana w sobotę była niezwykle udana. Do wspólnego biegu i marszu włączyło się blisko 40 osób. "Jesteśmy mile zaskoczeni, że nasze działania promocyjne okazały się skuteczne i na wspólnym bieganiu z grillowaniem zjawili się goście z Gliwic i Żor" - podkreślali organizatorzy. 
Najmłodszy uczestnik "Grill + Run = Fun" miał 4 lata, najstarszy 70.

Luxtorpeda udowadnia więc, że akcje propagujące zdrowy styl życia znajdują zwolenników we wszystkich kategoriach wiekowych. 
"Jako grupa działająca niespełna cztery miesiące możemy uznać tą akcje za sukces. Cele jakie sobie zakładaliśmy - czyli integrację naszej grupy, zachęcenie innych do wspólnego biegania, promocje terenów naszej gminy zostały w pełni osiągnięte" - podkreśla M. Toman.

To nie było jednak ostanie słowo entuzjastów biegania z Czerwionki-Leszczyn. "Jesteśmy przekonani, że już w sierpniu spotkamy się znów na terenie naszej gminy na wspólnym bieganiu. Biegaliśmy już w Czerwionce, Palowicach, Leszczynach może teraz czas na Stanowice i Czuchów?" - snują plany członkowie Luxtorpedy.

Powodzenia na trasie życzyli uczestnikom biegu burmistrz W. Janiszewski oraz przewodnicząca komisji działalności gospodarczej, promocji i rozwoju Jolanta Szejka.

Cieszymy się, że na terenie naszej gminy działa tak prężna grupa i staramy się ją wspierać. Gmina przekazała m.in. wejściówki na pływalnię i drobne upominki dla uczestników akcji.

Pod wrażeniem ilości uczestników wydarzenia był także burmistrz W. Janiszewski. "Lubię aktywny wypoczynek i cieszę się, że nasi mieszkańcy podejmują szereg inicjatyw, które mają zachęcać do uprawiania sportu. Pojezierze Palowickie zachwyca pięknem krajobrazu, przyciąga miłośników turystyki rowerowej i nordic walking, jestem więc przekonany, że dzisiejszy bieg w tym miejscu także będzie udany!" - mówił przed rozpoczęciem imprezy burmistrz.

Dobrą okazję do wspólnego biegania stanowi także organizowany 15.09 po raz pierwszy w gminie Nocny Bieg Uliczny. Bieg organizowany jest przez MOSiR dla uczczenia jubileuszu nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom. Więcej o wydarzeniu :http://mosir-cl.pl/bieguliczny.html

top_baner
do góry