Strona główna/Urząd/Aktualności/Bieg na orientację - „Kaj wejrzysz-familoki”

Bieg na orientację - „Kaj wejrzysz-familoki”

Aktualności 8 Maja 2018

Dzisiaj na terenie osiedla Familoków w Czerwionce-Leszczynach odbył się bieg na orientację „Kaj wejrzysz-familoki”. To już czwarta edycja biegu, w którym mierzą się ze sobą przedszkolaki z placówek Czerwionki-Leszczyn. Organizatorem biegu jest Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną”.

 

W tegorocznym biegu udział wzięło dziewięć zespołów dwuosobowych z placówek: Przedszkole nr 1 „Promyczek”, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną”, Przedszkole nr 7 „Skarbnikowa Willa”, Przedszkole nr 8 „Krasnala Hałabały”, Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima, Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy, Przedszkole w Przegędzy oraz Przedszkole w Bełku. Bieg rozpoczął się losowaniem kopert, w których znajdowały się wskazówki, w którą stronę dany zespół ma się udać oraz lista zadań, które musi wykonać. Uczestnicy musieli również zdobyć pieczątki, po które trzeba było zgłosić się do pracowników Biblioteki Publicznej, Szkoły Podstawowej nr 5 i Centrum Informacji Turystycznej. Ostatnim zadaniem na liście był powrót do Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną”, gdzie należało przekazać rozwiązane zadania. Wszyscy uczestnicy biegu odebrali z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Bernarda Strzody oraz Dyrektor Przedszkola „Pod Jarzębiną” Iwony Palarz dyplomy i nagrody.

 

 

„Cieszę się, że po raz kolejny Przedszkole „Pod Jarzębiną organizuje bieg na orientację, który możemy traktować jako wspaniałe wydarzenie integracyjne. Dziękuję organizatorom biegu, ale także przedszkolakom i pracownikom przedszkoli, które biorą w nim udział. Bieg na orientację uczy różnych umiejętności - nie tylko typowo sportowych, ale również cierpliwości, topografii terenu i współpracy” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski. Do podziękowań przyłączył się także Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, który pogratulował organizatorom biegu tak wyjątkowej imprezy.

 

 

Lista zadań, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy biegu:

 

Aby rozpocząć bieg, pokażcie rysunek familoka - typowego śląskiego domu osobom prowadzącym. Za wykonany rysunek otrzymacie pieczątkę.

 

 1. Policzcie, ile jest drzew jarzębiny na ulicy Wolności (strona nieparzysta, od ulicy Mickiewicza do ulicy Kombatantów)

 2. Odszukacie w jednym z ogródków na ulicy Mickiewicza rower i zróbcie mu zdjęcie

 3. Udajcie się do Centrum Informacji Turystycznej na ul. Mickiewicza 10 i zdobądźcie pieczątkę

 4. Policzcie, ile jest ławek znajdujących się na deptaku między ulicami Kombatantów i Mickiewicza - ich liczbę wpiszcie poniżej

 5. Policzcie ile jest klombów przed tablicą patrona SP nr 5 - ich liczbę wpiszcie poniżej

 6. Udajcie się do Szkoły Podstawowej nr 5 i zdobądźcie pieczątkę

 7. Udajcie się na nowy plac zabaw dla dzieci znajdujący się przy Fit Parku. Odszukajcie logo Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną” i zróbcie mu zdjęcie

 8. Policzcie ile jest przyrządów do ćwiczeń (podwójne liczmy jako jeden) na Fit Parku - ich liczbę wpiszcie poniżej

 9. Udajcie się na Skatepark, znajdujący się na placu rekreacyjnym. Odszukajcie tam logo Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną” - zabierzcie jedno małe ze sobą

 10. Znajdźcie „Tablicę Informacyjną” w pobliżu placu rekreacyjnego „Familoki - miasto - ogród” i wyrecytujcie wiersz w gwarze śląskiej lub śląski dowcip stojącej tam osobie. Otrzymacie pieczątkę za wykonanie zadania.

 11. Zróbcie zdjęcie „Drzewom wolności” zasadzonym w pobliżu Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja

 12. Udajcie się do Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja i zdobądźcie pieczątkę

 13. Policzcie ile jest domów przy ul. Gen. Hallera, po stronie parzystej - wpiszcie ich liczbę poniżej

 14. Znajdźcie familok na ul. Gen Hallera 3. Udajcie się do mieszkania nr 3 - wejście od strony podwórka jednocześnie licząc schody - ich liczbę podajcie osobie, która otworzy Wam drzwi. Za prawidłową odpowiedź otrzymacie logo przedszkola.

top_baner
do góry