Strona główna/Urząd/Aktualności/Biblioteka zaprasza

Biblioteka zaprasza

Aktualności 5 Lutego 2016

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach organizuje szereg różnorodnych wydarzeń. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem najbliższych atrakcji i odwiedzania placówki.

 

Teatrzyk kamishibai

W Bibliotece Publicznej w styczniu odbywały się zajęcia czytelniczo-edukacyjne dla przedszkolaków, z wykorzystaniem japońskiego teatrzyku kamishibai. Biblioteka stosuje teatrzyk kamishibai jako alternatywną formę promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Zajęcia z kamishibai umożliwiają większe pobudzanie wyobraźni dzieci, skupiających się głównie na obrazkach. Forma małego spektaklu teatralnego rozwija wyczucie języka, poszerza słownictwo, a jednocześnie bawi i uczy, zabierając uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima, Przedszkola nr 6 Pod Jarzębiną, Przedszkola nr 11 im. Jana Brzechwy oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Leszczynach.

Kolędowanie w bibliotece

15 stycznia 2016 roku miało miejsce w Bibliotece Publicznej wspaniałe spotkanie kolędowe, które poprowadziła znana nauczycielka muzyki - Mirosława Mołdrzyk-Wyleżoł z grupą uczennic z Zespołu Szkół w Bełku. Wykonywane kolędy i pastorałki opracowane były w niezwykle ciekawej aranżacji, do śpiewania włączyła się zgromadzona w bibliotece publiczność.

 

"Skąd się wzięły małpy w Internecie?”

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach zakwalifikowała się do udziału w konkursie "Skąd się wzięły małpy w Internecie?", organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo Widnokrąg. Co tak naprawdę oznacza adres internetowy i czego możemy się z niego dowiedzieć? Czy tytułowa „małpa” zawsze jest małpą, a może w różnych krajach zmienia się w inne zwierzęta? Odpowiedzi na te pytania oraz na wiele innych uzyskasz na lekcji w Bibliotece Publicznej. Zapraszamy klasy szkół podstawowych w Czerwionce-Leszczynach do udziału w lekcjach bibliotecznych inspirowanych książką "Skąd się wzięły małpy w Internecie?" - tel. 32 4312987.

 

Kalendarium nadchodzących wydarzeń:

12 i 17 lutego – Międzynarodowy Dzień Kota – zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima i Przedszkola nr 6 Pod Jarzębiną w Czerwionce-Leszczynach.

23 lutego godz. 16:00 – „Z Biblioteką wypiękniejesz” – darmowe warsztaty makijażu na podstawie najnowszych publikacji kosmetologicznych dostępnych w bibliotece.

25 lutego – zajęcia z edukacji globalnej z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Orzeszu-Jaśkowicach.

FERIE w Bibliotece 15.02-26.02 – Biblioteka zaprasza dzieci na zajęcia plastyczne codziennie, w godz. :12:00-15:00.

 

 

do góry