Strona główna/Urząd/Aktualności/Bezpłatne szczepienia przeciw meningokokom

Bezpłatne szczepienia przeciw meningokokom

Aktualności 9 Maja 2011

Rodzice sześciolatków z Czerwionki-Leszczyn mogą bezpłatnie zaszczepić swoje dzieci przeciw meningokokom.
Akcja szczepień przeciw meningokokom rozpoczęła się 15 kwietnia i potrwa końca listopada br. Gmina w trosce o swoich najmłodszych mieszkańców już po raz czwarty ufundowała szczepienia ochronne.

Dotychczasowy kalendarz szczepień dzieci nie obejmuje refundacji szczepionek na meningokoki, a koszt zakupu jednej dawki dla dziecka wynosi ok. 150 zł. Gmina apeluje więc do rodziców, aby skorzystali z możliwości bezpłatnego zaszczepienia swoich dzieci. "Kwota, którą przeznaczyliśmy w bieżącym roku na ten cel wynosi 52 500 zł. Działanie adresowane jest do ok. 350 dzieci z rocznika 2005" - wyjaśnia Cecylia Grzybek, naczelnik Wydziału Ekologii i Zdrowia w UGiM Czerwionka-Leszczyny.


Każdego roku UGiM stawia na działania prewencyjne i kupuje szczepionki dla sześciolatków, bo – jak podkreślają pediatrzy - to właśnie dzieci w tym wieku są w grupie najwyższego ryzyka. Zmieniają środowisko, trafiają z domów do szkół i przedszkoli, czyli miejsc dużych skupisk ludzi, w których szybko rozprzestrzeniają się groźne zarazki.

W przypadku niewyczerpania wszystkich szczepionek, na dwa miesiące przed zakończeniem programu szczepień, mogą nim zostać objęte również dzieci z roczników 2002, 2003, 2004, które w minionych latach nie skorzystały z możliwości bezpłatnego szczepienia.

Aby zaszczepić dziecko i ochronić go przed groźnymi chorobami wystarczy jedynie skontaktować się z NZOZ Medipoz:

ul. 3 Maja 36 C, 44-230 Czerwionka-Leszczyny, tel.: (32) 43 18 183 i umówić się na konkretny termin.


Materiał tv:

http://telewizjatvt.pl/raport/2011-04-28/4316 

do góry