Strona główna/Urząd/Aktualności/Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

Aktualności 1 Września 2008

W dniach od 8 do 12 września br. w Czerwionce-Leszczynach przy Urzędzie Gminy i Miasta w Czerwionce przy ul. Parkowej 9,w godzinach od 900 do 1800 w mammobusie będą przeprowadzone bezpłatne badania piersi.

Z darmowej profilaktyki mogą skorzystać kobiety urodzone w latach 1939 - 1958 (tj. między 50 a 69 rokiem życia). Badania są bezpłatne, gdy od ostatniego badania finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia upłynęły dwa lata lub rok, jeśli ktoś z najbliższej rodziny pacjentki zachorował na raka piersi. Z udziału w programie wykluczone są pacjentki leczone w poradniach Chorób Piersi oraz pacjentki leczone z powodu rozpoznanego raka piersi!

Jedynym dokumentem jaki trzeba ze sobą zabrać jest dowód tożsamosci z numerem PESEL.

Kobiety starsze lub młodsze, które także chcą skorzystać z badań mammograficznych mogą to zrobić, ale odpłatnie. W ich przypadku konieczne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, a badanie kosztuje 90 złotych.

Przyprowadźcie swoją mamę, babcię, siostrę, ciocię, sąsiadkę!

Zadbajcie o siebie - zbadajcie swoje piersi!

Wyniki z badań mammograficznych wykonywanych w mammobusie będą do odbioru od 13 oaździernika br. w Wydziale Ekologii i Zdrowia (al. Św. Barbary 6, tzw. Zameczek) w godzinach pracu urzędu, tj.

  • poniedziałek: 730 - 1700
  • wtorek - piętek: 730 - 1530.

Wyniki będą wydawane tylko przez 1 miesiąc, czyli do 14 listopada br.

Kobiety, które nie mogą odebrać wyników osobiście, powinny wypełnić upoważnienie do odbioru wyniku. Przy odbiorze osoba upoważniona musi mieć przy sobie dowód tożsamości z nr PESEL.

do góry