Strona główna/Urząd/Aktualności/Bełkowianki na zakończenie karnawału

Bełkowianki na zakończenie karnawału

Aktualności 19 Lutego 2013

Babski comber to zabawa ostatkowa organizowana przez kobiety i dla kobiet. Jego nazwa oznacza staropolską zabawę zapustną, połączoną z tańcami i ucztą, celebrowaną głównie przez niewiasty w końcowe dni karnawału.

Jak wygląda współczesny babski comber wiedzą doskonale bełkowianki, które nie wyobrażają już sobie zakończenia karnawału bez tej imprezy.

"To znakomita okazja, aby się spotkać, pośmiać, pośpiewać, potańczyć i porozmawiać o wszystkim" - podkreśla Krystyna Gawlik - jedna z organizatorek wydarzenia, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Bełku.
Na babskim combrze, który odbył się w jedną z ostatnich sobót karnawału w bełkowskim Klubie Kultury dopisali goście, dobry nastrój i świetna zabawa.

"Panie od wielu dni szykują się do tej imprezy. Wymyślają i kompletują stroje, w których wystąpią. Przygotowują liczne konkursy i zabawy, opracowują menu, starają się, aby babski comber dopięty był na ostatni guzik" – dodaje K. Gawlik.

"Babski comber to dla nas doskonała zabawa! Świetne wydarzenie podczas którego możemy zapomnieć o codziennych troskach i obowiązkach, odreagować stresy, "naładować akumulatory" i wrócić do domów pełne energii" - podkreślają uczestniczki.

do góry