Strona główna/Urząd/Aktualności/Bełkowianie 45+ oswajają komputery

Bełkowianie 45+ oswajają komputery

Aktualności 24 Października 2012

W miniony poniedziałek w siedzibie OSP w Bełku odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach kursu podstaw obsługi komputera.

"Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu Ośrodka Pomocy Społecznej "45+ oswajamy komputer" - wyjaśnia Katarzyna Szwan koordynująca projekt. - Spotkaliśmy się z szeregiem pytań ze strony starszych osób dotyczących możliwości zorganizowania tego typu działań. Dzięki współpracy nawiązanej z Miejskim Ośrodkiem Kultury a także Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk udało nam się szybko zorganizować bezpłatny kurs dla zainteresowanych".

"Miejski Ośrodek Kultury dysponuje w Bełku znakomicie wyposażoną salą komputerową, którą udostępniono na potrzeby zajęć – wyjaśnia Jolanta Szejka, sołtys Bełku, która sama bierze udział w kursie. - Przyznaję, że brak umiejętności obsługi komputera jest moją bolączką i dużą przeszkodą w pracy społecznej. Ale wreszcie postanowiłam zmierzyć się z własnymi lękami przed nową technologią i mam nadzieję, że w miłej atmosferze uda mi się oswoić komputer. Nic bardziej mylnego, że osoba starsza, może obejść się dziś bez komputera i internetu!" - przekonuje J. Szejka.

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia uczestnikom podstawowych elementów wyposażenia zestawu komputerowego. "Nauczymy się dziś jak uruchamiać komputer. Chciałbym również przekazać kilka zasad urządzenia kącika komputerowego w domu oraz zaprezentować prawidłową pozycję zajmowaną podczas obsługi komputera" - tłumaczył prowadzący zajęcia informatyk Rafał Grochala.

Kurs "45+ oswajamy komputer" potrwa do połowy grudnia. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Bełku zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32/ 77 82 901.

top_baner
do góry