Strona główna/Urząd/Aktualności/Bełk jest extra - mówią młodzi

Bełk jest extra - mówią młodzi

Aktualności 18 Grudnia 2012

"Nic się nie dzieje, a jak się coś dzieje, to dowiadujemy się o tym po fakcie" - stwierdzili gimnazjaliści z Bełku i postanowili coś z tym zrobić. 

"Większość młodych ludzi poprzestaje na stwierdzeniu, że jest nudno, narzeka i oczekuje, że ktoś inny podsunie im rozwiązanie na tacy. W Bełku stało się inaczej" - wyjaśnia Emil Nagalewski, animator w projekcie "Kreatywni dla tradycji - twórcze działania młodzieży", realizowanym przez Agencję Reklamową "Medium" oraz UGiM w Czerwionce-Leszczynach. Grupa gimnazjalistów postanowiła stworzyć i wypromować stronę, która będzie dla nich źródłem informacji lokalnych. Przedsięwzięcie nazwali extraBe.

"W Bełku działa lokalny portal informacyjny, ale młodzież rzadko go odwiedza. Za dużo tam "dorosłych" wiadomości. – To dlatego postanowiliśmy skorzystać z możliwości jakie daje Facebook i stworzyliśmy naszą własną stronę informacyjną. Strona już działa pod adresem www.facebook.com/extrabelk. Będziemy tam zamieszczać filmiki, linki do ciekawych stron, informacje o wydarzeniach, kursach, szkoleniach, imprezach, koncertach czy festynach" – wyjaśniają nastoletni pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Uruchomienie strony poprzedziła kampania promocyjna również zaplanowana i zrealizowana przez gimnazjalistów. Mieszkańcy Bełku przez ostatnie dni otrzymywali tajemnicze kartki pocztowe z napisem extraBe. Dopiero dzisiaj ujawniono, co się za nimi kryje.

Cała akcja została zorganizowana w ramach projektu "Kreatywni dla tradycji - twórcze działania młodzieży", realizowanego przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny oraz agencję reklamową Medium. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską.

top_baner
do góry