Strona główna/Urząd/Aktualności/Bajka o Kapturku w wykonaniu "Seniorów z Zameczku"

Bajka o Kapturku w wykonaniu "Seniorów z Zameczku"

Aktualności 21 Października 2013
 

Seniorzy z Leszczyn nie przestają zaskakiwać! Doskonale czują się na scenie – tym razem dali kolejny popis, prezentując swoją wersję bajki o Kapturku.

W ramach Organizowania Społeczności Lokalnej i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z „Seniorami z Zameczku” przygotowali kolejne przedstawienie. Grupa seniorów, która od trzech lat działa przy Punkcie Terenowym Nr 2 OPS w Czerwionce-Leszczynach ponownie pojawiła się na scenie, tym razem na deskach nowoczesnego Centrum Kuturalno-Edukacyjnego, gdzie w minioną środę odbyła się premiera sztuki na wesoło pt. ,,Kapturek –Dzielnica Las”.

Seniorzy przygotowywali występ od maja, miał on stanowić atrakcję dla mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, ale także niespodziankę dla gości z Gdyni.

W ubiegłym roku Zespół ds. OSL wraz z ,,Seniorami z Zameczku ‘’ w ramach projektu socjalnego pt. ,,Czerwionka-Leszczyny - zabłyśnie w Gdyni” wyjechał do Trójmiasta, aby dzielić się z seniorami z Gdyni swoimi dobrymi praktykami. Od 15 do 17 października zaprzyjaźnieni już seniorzy z Gdyni gościli w Czerwionce-Leszczynach.

„Gdyńscy seniorzy poznali śląską gościnność i otwartość. Zwiedzili Kopalnię Gwido w Zabrzu, mieli okazję podziwiać także najpiękniejsze zakątki naszej gminy m.in. osiedle familoków i Pojezierze Palowickie” - mówi Izabela Malik, kierownik PT nr 2 OPS w Czerwionce-Leszczynach. Kulminacyjnym wydarzeniem wizyty był wieczór w CKE.

Goście przygotowali przedstawienie pt. „Dom rozbitych serc”, po ich występie zaś efekt swojej pracy zaprezentowali seniorzy z Leszczyn.

Publiczność znów była zachwycona!

Gratulacje i podziękowania na ręce gości oraz gospodarzy złożyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej M. Profaska oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach C. Cymorek.

 

„Chcemy podziękować seniorom z Centrum Aktywności Seniora oraz z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Gdyni, a także Paniom: Edycie Kamaszyn, Joannie Goszczyńskiej, Barbarze Kluk, Maryli Zamiejskiej, Gabrieli Lewińskiej, Inessie Lerner, za piękne prezentacje przedstawiające ich dobre praktyki oraz za przedstawienie pt. ,,Dom rozbitych serc”, a także trud jaki włożyły w zorganizowanie przyjazdu do nas” - wylicza Izabela Malik.

 

,,Kapturek –Dzielnica Las”

Obsada:

Kapturek- Ania Swienty-Leśnik

Matka - Elżbieta Szczekała

Babcia - Hildegarda Dusza

Wilk - Ewa Beta

Dzielnicowy - Krystyna Wesołek

Derkacz - Maria Pradela

Gil - Donata Swoszowska

Scenariusz i Reżyseria :

Izabela Malik – Kierownik Zespołu PT Nr 2

Monika Brachmańska – pracownik socjalny

Wioleta Stefan- starszy pracownik socjalny

Dobór muzyki – Błażej Gancarczyk pracownik MOK.

 

do góry