Strona główna/Urząd/Aktualności/Babski comber na zakończenie karnawału

Babski comber na zakończenie karnawału

Aktualności 12 Lutego 2015

Karnawałowa impreza tylko dla pań? Babski comber w Bełku, jak zwykle, przyciągnął kilkadziesiąt uczestniczek. Ostatkowa zabawa odbyła się z soboty na niedzielę i, oczywiście, udała się znakomicie.

 

Babski comber to zabawa organizowana przez kobiety i dla kobiet. Jego nazwa oznacza staropolską zabawę zapustną, połączoną z tańcami i ucztą, celebrowaną głównie przez niewiasty w końcowe dni karnawału.

Jak wygląda współczesny babski comber wiedzą doskonale bełkowianki, które nie wyobrażają już sobie zakończenia karnawału bez tej imprezy.

"To znakomita okazja, aby się spotkać, pośmiać, pośpiewać, potańczyć i porozmawiać o wszystkim" - podkreśla Krystyna Gawlik - jedna z organizatorek wydarzenia, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Bełku.
Na babskim combrze, który odbył się w bełkowskim Klubie Kultury dopisali goście, dobry nastrój i świetna zabawa. Każdego roku konwencja imprezy jest inna – tym razem bełkowianki zaprezentowały się w różnorodnych strojach piżamowych.
"Panie od wielu dni szykują się do tej imprezy. Wymyślają i kompletują stroje, w których wystąpią. Przygotowują liczne konkursy i zabawy, starają się, aby babski comber dopięty był na ostatni guzik" – dodaje K. Gawlik.
Moc wrażeń gwarantowana - liczne konkursy, zabawy, dowcipy, tańce, wszystko to – jak mówią uczestniczki - pozwala zapomnieć o codziennych troskach, obowiązkach i odreagować stresy. 

 

top_baner
do góry