Strona główna/Urząd/Aktualności/Artyści z Czerwionki-Leszczyn na festiwalu we Francji

Artyści z Czerwionki-Leszczyn na festiwalu we Francji

Aktualności 25 Sierpnia 2015


Po bardzo udanym udziale w Karnawale w Nicei, artyści z Czerwionki-Leszczyn - Orkiestra Miejska Dębieńsko pod kierunkiem Wojciecha Pukowca oraz Formacja Taneczna Zygzak pod kierunkiem Katarzyny Grzegorzek po raz kolejny zachwycali francuską publikę. W dniach 9-14 lipca 50-osobowa reprezentacja naszego miasta na zaproszenie organizatorów Festiwalu "Fanfares sans frontières" gościła na południu Francji.

„Braliśmy udział w Festiwalu w Mazamet, gdzie oprócz zespołów francuskich, wystąpili także artyści z Węgier, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Słowenii, Słowacji, Martyniki oraz Rumunii. Punktami kulminacyjnymi tego festiwalu była Parada Europejska oraz Koncert Międzynarodowy. Odbyło się także oficjalne spotkanie z władzami miasta, podczas którego wręczyliśmy upominki promocyjne z Czerwionki-Leszczyn” - relacjonuje Katarzyna Grzegorzek.


Od 12-14 lipca nasza reprezentacja brała udział w obchodach święta Rewolucji Francuskiej, występując w Lodève, Leucate i Alès. W trakcie całego pobytu zespoły z Czerwionki-Leszczyn dały łącznie 12 koncertów. „Podczas przemarszów i koncertów z dumą reprezentowaliśmy Polskę oraz Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny. Jesteśmy wdzięczni władzom Gminy i Miasta za pomoc w organizacji wyjazdu” - dodaje K. Grzegorzek.

 

Warto podkreślić, że pod koniec lipca czerwieńskie mażoretki zdobyły aż osiem medali podczas Mistrzostw Europy Mażoretek, a już za parę dni czeka je rywalizacja na Mistrzostwach Świata Mażoretek, które odbędą się w Pradze.do góry