Strona główna/Urząd/Aktualności/Around the rock - relacja

Around the rock - relacja

Aktualności 28 Czerwca 2010

Jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych odbywających się co roku w naszej gminie już za nami! Sobotni festiwal Around the rock zgromadził blisko 2,5 tys. wielbicieli szeroko pojętej muzyki rockowej, którzy od godzin popołudniowych aż do prawie trzeciej nad ranem uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu.

Festiwal jest przedsięwzięciem propagującym aktywny i wolny od nałogów styl życia. Przyciąga więc tłumy. Organizatorzy sprawili, że w czasie ATR doskonale bawią się rodziny z dziećmi, jak i przedstawiciele subkultur młodzieżowych.

Czerwieński festiwal muzyczny ma również na celu wyłonienie najciekawszych wykonawców poprzez obecne na imprezie media oraz jury składające się z wybitnych instrumentalistów, recenzentów muzycznych, prezenterów rozgłośni radiowych. Zapewnia młodym artystom szansę zaistnienia na profesjonalnym rynku muzycznym. 

W tym roku jury w składzie:

Marek Wiernik - dziennikarz i krytyk muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, autor wielu opracowań i książek, wydawnictw płytowych, konferansjer i moderator.

Jacek Caba - dyrektor firmy Fonografika

Adam Dobrzyński - redaktor muzyczny radiowej Jedynki i Radia Dla Ciebie

nagrodę w postaci 50 godzin w studiu nagrań przyznało zespołowi "Purple Drape" z Rybnika Boguszowic, a główną nagrodę "bilet do sławy" o wartości 4 tys. złotych zespołowi "Stray" z Warszawy.


Gwiazdami tegorocznej edycji były zespoły "Farben Lehre" oraz "Kazik na żywo". 

 

 

 

Polecamy galerię zdjęć z festiwalu autorstwa Martyny Strzelczyk:

do góry