Strona główna/Urząd/Aktualności/Around the rock – rozpoczynamy odliczanie do festiwalu

Around the rock – rozpoczynamy odliczanie do festiwalu

Aktualności 4 Marca 2011

Dziewiąta edycja festiwalu Around the rock coraz bliżej. Wydarzenie zapowiada się naprawdę imponująco!

"Tegoroczny festiwal z pewnością będzie wyjątkowy. To milowy krok do przodu w organizacji i rozmachu imprezy. Wszystko dzięki środkom unijnym, które udało nam się pozyskać. Mamy największą dotację z UE wśród festiwalów rockowych w całym kraju" – wyjaśnia Aleksander Biela, jeden z organizatorów wydarzenia.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach trwają przygotowania do festiwalu. Zanim jednak publiczność zobaczy na scenie znane gwiazdy muzyki rockowej organizatorzy proponują przedfestiwalową rozgrzewkę i udział w przygotowanych konkursach.

Konkurs fotograficzny

Do 15 kwietnia br. na adresfestival.atr@gmail.commożna nadsyłać prace do konkursu fotograficznego pt. "Najlepsze zdjęcie koncertowe". Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe. Z nadesłanych zdjęć stworzona zostanie wystawa, którą będzie można oglądać podczas Around the rock, zdjęcia trafią także na strony specjalnego wydawnictwa dedykowanego czerwieńskiemu festiwalowi. 

Konkurs dla zespołów

Do końca marca Miejski Ośrodek Kultury przyjmuje także zgłoszenia zespołów, które chciałyby wziąć udział w części konkursowej festiwalu. Spośród nadesłanych propozycji jedenastu finalistów konkursu wyłoni jury w składzie: Zbigniew Hołdys, Tomasz Kasprzyk i Aleksander Biela. "Chcemy także oddać głos internautom – deklaruje Grzegorz Wolny, pomysłodawca festiwalu, lider czerwieńskiego zespołu "Popiół". Od 1 do 20 kwietnia na stronie internetowej www.atrfestival.pl trwać będzie głosowanie, a jego zwycięzca dołączy do finalistów wskazanych przez jury i zagra na festiwalu".

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres MOK-u krótkiego materiału demo wraz z opisem.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody:

  • Grand prix - 8000 zł,
  • I miejsce - nagranie teledysku 
  • II miejsce - 50 godzin w studiu nagrań.
     

ATR powstawał jako impreza promująca lokalne zespoły muzyczne, zapewniająca im możliwość wystąpienia na scenie przed publicznością. Jednak po kilku edycjach festiwalu okazało się, że przerodził się on w wielkie wydarzenie, znane w całej Polsce. "Festiwal to także promocja Czerwionki-Leszczyn. Obserwujemy jak staje się rozpoznawalną marką, kojarzoną z naszą gminą" – wyjaśnia A. Biela.

Jak deklarują organizatorzy, dzięki blisko 600 tys. zł. dotacji unijnej dwie najbliższe edycje ATR zorganizowane będą z dużym rozmachem. "Z pewnością podniesie się też standard festiwalu. Mamy środki na dużą kampanię reklamową. Pracujemy też nad szeregiem materiałów promocyjnych. Będą koszulki, naklejki, chusty a nawet festiwalowe torby ekologiczne – dodaje A. Biela".

ATR ma promować śląską kulturę, na scenie wystąpią więc przede wszystkim zespoły z naszego województwa – m.in. Dżem, Akurat, Koniec świata czy Popiół. Podczas festiwalu nie zabraknie także regionalnych niespodzianek – będzie promocja śląskiej kuchni oraz obyczajów i tradycji związanych z naszym regionem.

Organizatorzy co roku przyciągają do czerwieńskiego parku im. P. Furgoła tłumy. Sprawiają, że podczas imprezy doskonale bawią się rodziny z dziećmi, jak i przedstawiciele subkultur młodzieżowych. 25 czerwca br. w Czerwionce dla nikogo nie zabraknie więc atrakcji. 


Zapraszamy na stronę internetową festiwalu:

www.atrfestival.pl

do góry