Strona główna/Urząd/Aktualności/Aqua seniorzy w Czerwionce-Leszczynach

Aqua seniorzy w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 16 Maja 2011
Ośrodek Pomocy Społecznej opracował kolejny projekt dedykowany osobom starszym. Tym razem seniorzy mogą aktywnie spędzać czas na krytej pływalni w Czerwionce-Leszczynach.

Projekt "Muzyka + woda = zdrowie i uroda" powstał z myślą o poprawie zdrowia i kondycji fizycznej osób starszych. Projekt jest jednym z kilku działań realizowanych przez Punkt Terenowy nr 2 Ośrodka Pomocy Społecznej, które mają na celu pobudzanie zaradności osób starszych, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu tej grupy osób, rozwijanie nowych zainteresowań i stymulowanie do działania oraz podniesienie samooceny osób starszych.

"Pomysł na projekt zrodził się na początku kwietnia br. - wyjaśnia kierownik PT nr 2 w Leszczynach i koordynatorka projektu Izabela Malik. Podczas wcześniejszych zajęć – m.in. nordic walkingu, kursu komputerowego i spotkań integracyjnych seniorzy zadeklarowali chęć wykorzystania dla wspólnych działań obiektu krytej pływalni, który znajduje się na terenie naszej gminy. Dzięki współpracy z MOSiR - em

udało nam się zaplanować zajęcia w czasie, kiedy pływalnia nie jest dostępna dla ogółu mieszkańców, co z pewnością jest pomocne przy przełamywaniu wielu barier uczestników projektu".

Zajęcia będą więc odbywały się w każdy czwartek w godz. 14-15.00.

W tym czasie seniorzy mogą skorzystać ze specjalistycznych ćwiczeń aqua aerobiku dobranych do tej właśnie grupy wiekowej, popływać lub zrelaksować się w jacuzzi.

"Niczego nie chcemy narzucać. Ważne, aby uczestnicy projektu czuli się odprężeni i zrelaksowani" - podkreślają Monika Brachmańska i Wioleta Stefan z OPS, które w miniony czwartek towarzyszyły grupie seniorów podczas pierwszych zajęć na basenie.

"- Przyszły wyłącznie panie, które zadeklarowały chęć spędzenia czasu na ćwiczeniach w wodzie. Korzystały ze sprzętu aqua fitness tj.: aqua noodles, desek czy pasów wypornościowych. Wszystko w rytm muzyki dostosowanej do ćwiczeń i możliwości uczestniczek. Zajęcia zostały bardzo dobrze przyjęte. Wszystkie panie biorące udział w pierwszym spotkaniu zadeklarowały chęć dalszego uczestnictwa w projekcie - a swoim entuzjazmem chcą zarazić inne osoby z grona rodziny i znajomych"- relacjonują realizatorki projektu.

Projekt będzie trwał do końca czerwca. Wraz z uruchomieniem krytej pływalni po przerwie wakacyjnej OPS chce wznowić zajęcia.

Zachęcamy wszystkich starszych mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w projekcie. Aby dołączyć do grupy aqua seniorów wystarczy skontaktować się z PT nr 2 OPS w dzielnicy Leszczyny tel. (32)77 828 96 / (32) 43 11 081.
do góry