Strona główna/Urząd/Aktualności/Apelujemy o bezpłatną autostradę A1

Apelujemy o bezpłatną autostradę A1

Aktualności 22 Lutego 2011
Batalia o darmowy przejazd autostradą A1 przecinającą naszą gminę trwa. Zgodnie z założeniami, jakie przyjęło Ministerstwo Infrastruktury przejazd odcinkiem autostrady Sośnica – Gorzyczki ma być płatny. Posłowie, senatorowie oraz samorządowcy z terenu aglomeracji rybnickiej wspólnie zabierają głos w tej sprawie.

"Podróżowanie autostradą nie może być dla mieszkańców regionu luksusem. Przecież to oni musieli oddać boiska, ścieżki rowerowe i ogródki działkowe pod budowę trasy, która miała odciążyć centra naszych miast i gmin z ruchu tranzytowego. Wprowadzając opłaty nawet na krótkich odcinkach osiągniemy efekt odwrotny" - mówi Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki-Leszczyn.

W czerwcu ubiegłego roku burmistrz skierował apel o bezpłatną autostradę do ministra infrastruktury, wysłał także do władz gmin położonych w sąsiedztwie autostrady prośbę o wsparcie tej inicjatywy. 

Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz wraz z radnymi ponowił apel w sprawie utrzymania nieodpłatnej formy korzystania z trasy. 

"Apelujemy o równy dostęp do autostrady dla wszystkich mieszkańców. Mam nadzieję, że z korzyścią dla mieszkańców gminy uda nam się osiągnąć zamierzony cel" – podkreśla burmistrz.
do góry