Strona główna/Urząd/Aktualności/Aktywni na oKoło podsumowali swój projekt

Aktywni na oKoło podsumowali swój projekt

Aktualności 12 Października 2016

Projekt Aktywni na oKOŁO realizowany przez Stowarzyszenie Redukowania Bierności dobiegł końca. W jego ramach uczestnicy z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny mieli możliwość zapoznać się z walorami turystycznymi gminy oraz w aktywny sposób spędzić wakacyjny czas.


Uczestnicy zostali przeszkoleni z metod poruszania się w terenie tych tradycyjnych, jakim jest busola oraz z nowoczesnych tj. GPS. Powstały 3 gry turystyczne, które zawierają informacje o lokalnych atrakcjach gminy.

Gra jest wyjątkowym przewodnikiem po gminie, który w niebanalny sposób pomoże każdemu mieszkańcowi oraz turyście poznać okolice. Wskazuje gminę jako miejsce atrakcyjne przyrodniczo, krajobrazowo, turystycznie.

Gry turystyczne obejmują 3 obszary gminy:

  • Na oKOŁO Książenic

  • Na oKOŁO Ramży

  • Na oKOŁO Palowic

"Na koniec każdej z wypraw staraliśmy się zapewnić uczestnikom dodatkowe atrakcje. Jedną z nich było odnajdowanie konkretnych miejsc w lesie, z wyznaczaniem odpowiedniego azymutu za pomocą busoli. Kolejną atrakcją był instruktaż strzelania z łuku i zawody łucznicze oraz granie w zapomniane już gry np. kapsle. Sprawdzaliśmy też wiedzę na temat znajomości gminy za pomocą testu. Na zakończenie wręczono nagrody zwycięzcom tras oraz upominki pozostałym uczestnikom" - relacjonuje Natalia Karwat z SRB.

Projekt stowarzyszenia to kolejny  sposób na promocję regionu. Dzięki wypracowanym rezultatom i stworzeniu trwałego materiału jakim są gry turystyczne Stowarzyszenie Redukowania Bierności przyczynia się do podwyższenia wiedzy na temat gminy przez samych mieszkańców, potencjalnych turystów oraz promuję gminę.

Broszury z grą turystyczną są dostępne w Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej, Centrum Informacji Turystycznej oraz na stronie Stowarzyszenia srb.org.pl

 

Projekt był współfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

top_baner
do góry