Strona główna/Urząd/Aktualności/Akcja ZADBAJ O SWOJĄ DZIELNICĘ

Akcja ZADBAJ O SWOJĄ DZIELNICĘ

Aktualności 15 Maja 2013
Fundusz Lokalny Ramża oraz Partnerzy projektu pt. "Od przedszkola do seniora" realizowanego w ramach Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wdrażanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce zapraszają do akcji "Zadbaj o swoją dzielnicę". 

"Wspólne działania młodzieży, seniorów oraz pozostałych mieszkańców dzielnicy Leszczyny mają na celu propagowanie i promocję wzorcowych postaw i zachowań – mówi Marcin Stempniak, Członek Zarządu Funduszu Lokalnego RAMŻA. - Aktywizacja i integracja międzypokoleniowa oraz wzrost partycypacji obywateli w sprawy społeczne, dotyczące również rozwiązywania problemów lokalnych, powinny bezpośrednio wpływać na budowanie dobra wspólnego i rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Mieszkańcy oraz społeczność lokalna poprzez partnerskie działania i współpracę w obszarze pracy na rzecz swojego środowiska i najbliższego otoczenia mogą jednocześnie stanowić źródło inspiracji dla pozostałych interesariuszy w budowaniu wspólnoty samorządowej z "prawdziwego zdarzenia". Współdecydowanie, współrządzenie i współpraca to niezbędne elementy i cechy charakteryzujące "dojrzałe społeczeństwa" sprzyjające jednocześnie rozwojowi społeczno-gospodarczemu gminy. Tylko wzmocnienie zaangażowania mieszkańców i ich aktywność mogą zmienić rzeczywistość i wpłynąć na poprawę warunków życia obywateli". 


Zapraszamy zatem mieszkańców Leszczyn do włączenia się w akcję i poświęcenia zaledwie jednej godziny na wspólne sprzątanie najczęściej odwiedzanego miejsca na terenie dzielnicy. Leszczyński park to miejsce częstych spacerów, zabaw najmłodszych, odpoczynku oraz spędzania czasu wolnego. Stwórzmy wspólnymi siłami takie warunki, aby mieszkańcy Leszczyn nadal mogli być dumni ze swojego "zielonego skwerka" w samym centrum naszej dzielnicy.

Czekamy na Was w Parku w Leszczynach (obok targowiska) 
w sobotę tj. 18 maja 2013r. o godz. 10.30

do góry