Strona główna/Urząd/Aktualności/Akcja "Kilometry dobra"

Akcja "Kilometry dobra"

Aktualności 25 Lutego 2016

1 marca o godz 14:00 inauguracją w Leszczynach rozpocznie się ogólnopolska akcja „Kilometry Dobra”. Celem działania w Czerwionce-Leszczynach będzie wsparcie rozwoju sportu dzieci i młodzieży, w tym także niepełnosprawnych. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

 

Organizatorami akcji w Gminie są Grupa Biegowa Luxtorpeda wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzież Niepełnosprawnej "JESTEM".


Kampania "Kilometry Dobra" pomoże zebrać środki na:
- wsparcie sportu dzieci i młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej poprzez funkcjonowanie i rozwój Młodzieżowej Sekcji Lekkoatletycznej Młoda Luxtorpeda 
- rozwój sekcji Olimpiad Specjalnych działających przy Zespole Szkół Specjalnych w Leszczynach oraz dofinansowanie zajęć z dogoterapii/hipoterapii 

O co w tym chodzi? Głównym celem  "Kilometrów Dobra" jest zbiórka pieniędzy na cele, które określają wszystkie organizacje uczestniczące w akcji (37 miast w Polsce), a następnie podział zebranych środków pomiędzy te właśnie instytucje.

Będzie to III edycja  "Kilometrów Dobra". Do tej pory odbyły się dwie edycje kampanii. W 2015 roku w akcji wzięło udział 30 organizacji. Zebrano 1,1 mln złotych. Podczas uroczystego finału pieniądze zostały ułożone w węża z monet o długości 25km. 
Głównym Organizatorem Kilometrów dobra jest Polski Instytut Filantropii http://kilometrydobra.pl/.

Jak to działa? Zbierane są systematycznie pieniądze – złotówki, dwuzłotówki, pięciozłotówki. Warunek jest jeden: trzeba to robić codziennie. Następnie te wszystkie monety klejone są na taśmie w kilometry pieniędzy i 5 czerwca 2016 jednocześnie w różnych miastach Polski nastąpi próba pobicia rekordu Guinessa.

Formy zbierania datków będą dwie:
- przelew na konto, 37 2030 0045 1110 0000 0242 8610 (z dopiskiem: ”Kilometry Dobra”)

- gotówka wrzucana do specjalnie oznakowanych i zabezpieczonych puszek.
Puszki znajdą się wszędzie, gdzie to możliwe: na imprezach, w sklepach, bibliotekach, stacjach benzynowych, różnego rodzaju wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

GB Luxtorpeda oraz Stowarzyszenie „JESTEM” zapraszają wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do akcji poprzez:
- wsparcie finansowe (1 złotówka = 2,3 cm kilometrów)
- przyłączenie się do wspólnej akcji zbierania w formie wolontariatu
- udostępnianie informacji o tym wydarzeniu.

Organizacje biorące udział w akcji na terenie Gminy Czerwionka-Leszczyny to:
Stowarzyszenie Grupa Biegowa „LUXTORPEDA” CZERWIONKA

i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „JESTEM”

 

Wszelkie informacje zarówno dotyczące  "Kilometrów Dobra",  jak i możliwości aktywnego włączenia się do niej można uzyskać pod numerem telefonu +48 532 915 395 oraz adresem mailowym: .

 

top_baner
do góry