Strona główna/Urząd/Aktualności/Agnieszka Lingas-Łoniewska gościła w Bibliotece

Agnieszka Lingas-Łoniewska gościła w Bibliotece

Aktualności 19 Października 2015

15 października w Bibliotece Publicznej w Czerwionce-Leszczynach gościła Agnieszka Lingas-Łoniewska, wrocławska pisarka, tworząca głównie prozę dla kobiet.

Pomimo, że zadebiutowała niedawno, bo w 2010 roku, ma już spory dorobek artystyczny. Jest autorką m. in. takich powieści jak: "Bez przebaczenia", "Zakład o miłość", "Szósty", "Brudny świat", trylogii "Zakręty losu" ,"Łatwopalni" oraz wielu innych. Na spotkanie licznie przybyły fanki autorki z Czerwionki-Leszczyn, Knurowa, a nawet z Gliwic. Agnieszka Lingas-Łoniewska szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania, opowiadała zabawne historie dotyczące procesu twórczego oraz jej pisarskiego debiutu. Uczestnicy spotkania zaciekawieni byli zarówno inspiracjami artystycznymi, jak i życiem prywatnym pisarki. Autorka „Łatwopalnych” opowiedziałam swoim fanom o tym, jak rzuciła stanowisko dyrektora korporacji, poświęcając się wyłącznie twórczości literackiej, ponadto, pisarka wyjawiła w jakich okolicznościach wydała pierwsze książki w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Podzieliła się również tym, skąd czerpie wzorce dla swoich bohaterów oraz dlaczego jej powieści są tak różnorodne tematycznie, chociaż zawsze łączy je wątek miłosny.

„Książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej cieszą się ogromnym uznaniem naszych czytelników. To współczesna pisarka, dzięki której stale poszerza się krąg odbiorców literatury polskiej. Wartka akcja, szczypta sensacji oraz bohaterowie pełni emocji i uczuć to przepis na sukces czytelniczy” - podsumowuje Aleksandra Pietruszewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach.  

do góry