Strona główna/Urząd/Aktualności/5 urodziny Grupy Biegowej Luxtorpeda

5 urodziny Grupy Biegowej Luxtorpeda

Aktualności 25 Lipca 2017

Dobiega końca trzymiesięczna urodzinowa rywalizacja Grupy Biegowej Luxtorpeda, która w tym roku obchodzi swoje piąte urodziny. Z tej okazji zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania w nietypowej rywalizacji, która przeznaczona jest dla tych aktywnych i poszukujących motywacji do wyjścia z domu. Finał odbędzie się 12 sierpnia 2017 r. od godziny 14:00, na Polanie Kanetowiec w Przegędzy.

Luxtorpeda przy okazji obchochów pięciolecia swojej działalności, przez trzy miesiące zachęcała do uprawiania wszelakiej aktywności fizycznej, takiej jak biegania, jazdy na rowerze, rolkach czy nordic walking. Nie liczyły sie ilości przebytych kilometrów, a czas spędzony na aktywności fizycznej. Uczestnicy dołączając do rywalizacji na portalu Endomondo, przez 3 miesiące (1.05-27.07) otrzymywali od organizatorów zadania specjalne, dzięki którym mogli zdobywać dodatkowe minuty, doliczane do rankingu

Udział w rywalizacji o Drużynowy Puchar Śląska, oprócz indywidualncyh osób, mogły zgłosić także wszelkiego rodzaju kluby i grupy biegowe (formalne i nieformalne).

Teraz przyszedł czas na Wielki Finał, który odbędzie się 12 sierpnia, na Polanie Kanetowiec w Przegędzy. Rozpocznie się o godzinie 14:00 biegiem punktowanym do rywalizacji. Bieg odbędzie się na dystansie 12km (3x4km). Można przebyć dowolną ilość pętli.

Podczas spotkania odbędą się biegi dzieci (dystanse ustalone będą na miejscu, w zależności od chętnych). Za udział najmłodszych w zawodach, kluby będą mogły zyskać dodatkowe punkty w rywalizacji (30 za I miejsce, 20 za II miejsce, 10pkt za III miejsce, zaś każde biegnące dziecko 5pkt). Około 16:00 rozpalone zostanie ognisko i rozpocznie się część integracyjna. Podczas spotkania będzie możliwość zagrania w różne gry sprawnościowe, za które również będzie można zdobyć dodatkowe punkty. Około godziny 20:00 odbędzie się uhonorowanie najlepszych uczestników rywalizacji i wręczony zostanie Drużynowy Puchar Śląska.

 

Koszt udziału w spotkaniu 10zł/osoby. W cenie organizatorzy zapewniają kiełbaskę, chleb, wodę, kawę i herbatę. Pozostałe jedzenie i napoje we własnym zakresie. Zapisy pod adresem: https://docs.google.com/a/gbluxtorpeda.org/forms/d/e/1FAIpQLSekCNF6x4VkT9KAr5NwYUrD3wjOrx93fW7VQ7GirIu_Yt2uyA/viewform

“Finał będzie miał mocno koleżeński charakter, więc nie należy spodziewać się pakietów, specjalnych numerów, czy całej tej rozdmuchanej otoczki. Spotykajmy się na wspólnym pikniku na polanie Kanetowiec w Przegędzy, by znów poczuć radość ze wspólnego biegania” - zachęcają organizatorzy.

Dla najlepszych przewidziano również nagrody. Główną nagrodą jest pakiet startowy na „6 Bieg po moczkę i makówki”. Dla najlepszych przewidziano ciekawe urodzinowe gadżety.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zrobić trzy kroki:

  1. Przeczytać regulamin (dostępny na www.gbluxtorpeda.org)

  2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy

  3. Dołączyć do rywalizacji na Endomondo

 

do góry