Strona główna/Urząd/Aktualności/15-17 kwietnia 2009 - Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

15-17 kwietnia 2009 - Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Aktualności 22 Stycznia 2009
15-17 kwietnia 2009 - Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach Grupa PTWP z siedzibą w Katowicach oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów mają przyjemność zaprosić Państwa na Europejski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w dniach 15 – 17 kwietnia 2009 r. w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy, zgodnie z założeniem, ma być jedną z największych imprez biznesowych organizowanych w Europie Środkowej, a także miejscem dialogu i debaty o kształcie europejskiej gospodarki w najbliższych latach, w szczególności w kontekście globalnego kryzysu finansowego. Do udziału w Kongresie zostały zaproszone czołowe postaci europejskiej polityki i gospodarki: p. Günter Verheugen, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, p. prof. dr hab. Danuta Hübner, Komisarz ds. Polityki Regionalnej, p. Lech Wałęsa, b. Prezydent RP, najwyższej rangi przedstawiciele polskiego rządu, przedstawiciele Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, posłowie do Parlamentu Europejskiego, w tym p. Jerzy Buzek, b. premier RP, p. prof. dr hab. Jan Olbrycht, Wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego i Intergrupy URBAN-Housing Parlamentu Europejskiego oraz wiele innych znakomitości. Zaproszeni zostali przedstawiciele zarządów największych europejskich przedsiębiorstw, ludzie nauki i mediów oraz samorządowcy.

Osobą odpowiedzialną w biurze Śląskiego Związku Gmin i Powiatów za przygotowanie z naszej strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest p. Karolina Kalaga, Specjalista ds. wspierania rozwoju gospodarczego i promocji (tel.: 032 25-11-021 , 032 609-03-66 , kkalaga@silesia.org.pl).


Program Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Lista gości specjalnych Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Idea Europejskiego Kongresu Gospodarczego

do góry