Strona główna/Urząd/Aktualności/100 km na 100 – lecie Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce - Leszczynach

100 km na 100 – lecie Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce - Leszczynach

Aktualności 29 Kwietnia 2016

22 kwietnia na stadionie MOSiR w Czerwionce odbyła się impreza biegowa pt „100 km na 100 – lecie Szkoły Podstawowej nr 5”. Była ona jedną spośród wielu akcji i konkursów poprzedzających uroczyste obchody święta szkoły, które przypada 19 maja.

Na starcie biegu stawiło się 180 osób – uczniowie ZS nr 3, ich rodziny, nauczyciele, byli absolwenci oraz zaproszeni goście. Zadaniem było pokonanie dystansu 100 km. Uczestnicy biegu od samego początku byli bardzo zaangażowani toteż nie dziwi fakt, że wspólnie przebiegli 526 okrążeń. Ich zmagania podziwiali i oklaskiwali: Burmistrz G i M Czerwionka – Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Dyrektor MOSiR Alojzy Klasik, oraz Dyrektor ZS nr 3 Małgorzata Marciniak, która wręczyła biegaczom pamiątkowe medale.

Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce jest szkołą bardzo zaangażowana w promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, nie tylko wśród swoich uczniów ale również ich rodzin. Tego typu imprezy doskonale integrują całą społeczność szkolną i lokalną i udowadniają, że wspólne działanie zawsze przyniesie pozytywne efekty” - podkreśla dyrektor ZS3 M. Marciniak.

 

Inicjatorkami biegu były nauczycielki wychowania fizycznego w ZS nr 3 Marzena Kempny – Ptaczek i Ewa Inglot.

top_baner
do góry