Strona główna/Urząd/Aktualności/„W Czerwionce każdy wie, że odblaski nosi się”

„W Czerwionce każdy wie, że odblaski nosi się”

Aktualności 7 Lutego 2017

Wczoraj w Komisariacie Policji w Czerwionce-Leszczynach odbyło się wręczenie nagród w konkursie promującym bezpieczeństwo dzieci na drodze poprzez noszenie odblasków. Pod koniec ubiegłego roku najmłodsi mieszkańcy Gminy przesyłali swoje propozycje haseł konkursowych, najlepsze pomysły zostały nagrodzone, a zwycięskie hasła zamieszczono na kamizelkach, opaskach i odblaskowych misiach, które trafią do szkół na terenie Czerwionki-Leszczyn.Przypomnijmy, że 3 stycznia Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Chudzik, Pełnomocnik ds. społecznych, Roman Chlubek, komendant Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach, Krystyna Jasiczek, naczelnik wydziału spraw społecznych, Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik UGiM dokonała kwalifikacji do oceny oraz samej oceny nadesłanych prac.

Decyzją Komisji przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca oraz siedem równorzędnych wyróżnień.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyli:

Julia Siciarska, ZS nr 5

Zuzanna Cejnóg, ZS nr 3

Piotr Chluba, ZS nr 5

 

Wyróżnienie w konkursie zdobyli:

Szymon Hachula, ZS nr 5

Julia Hachula, ZS nr 5

Zuzanna Zacny, ZS nr 3

Dominik Cejnóg, ZS nr 3

Jakub Wycisk, ZS nr 5

Emilia Stępień, ZS nr 5

Mateusz Woch, ZS nr 5

Autorzy najlepszych haseł promocyjnych przyjęli wczoraj gratulacje z rąk Pełnomocnika ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorza Wolnika i jurorów konkursu. Mieli także okazję spotkać się z maskotką śląskiej policji – Sznupkiem.

Nie lada atrakcję dla dzieci stanowiło zwiedzanie komisariatu oraz poznawanie ciekawostek związanych z pracą policjantów.

„Celem ogłoszonego przez nas konkursu było rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów, ale – co niezwykle ważne - popularyzacja prawidłowych zachowań komunikacyjnych i promowanie zasad bezpieczeństwa na drodze wśród dzieci i młodzieży” - podkreśliła Aleksandra Chudzik, Pełnomocnik ds. społecznych.

W czasie rozmowy z dziećmi policjanci podkreślali, aby zakładać elementy odblaskowe w każdej sytuacji ograniczonej widoczności, nie tylko po zmierzchu w obszarze niezabudowanym.

 

do góry