Strona główna/Urząd/Aktualności/„Nowoczesna biblioteka” w Książenicach

„Nowoczesna biblioteka” w Książenicach

Aktualności 14 Października 2013

Fundusz Lokalny „Ramża” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nadal kontynuuje działania zmierzające do wzbogacenia oferty edukacyjnej Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach. Tym razem dzięki partnerskiej współpracy z Biblioteką Publiczną Fundacja od 1.10.2013 r. rozpoczęła realizację kolejnego projektu pod nazwą „Nowoczesna Biblioteka”, skierowanego do młodzieży w wieku 14-18 lat zamieszkującej sołectwa Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Projekt „Nowoczesna biblioteka ” będzie realizowany do 28.02.2014r. W ramach projektu dla 16 osobowej grupy młodzieży zostaną przeprowadzone m.in.:

  • warsztaty dotyczące nowoczesnych technik uczenia się (w tym kurs szybkiego czytania)
  • warsztaty dotyczące porozumiewania się w języku ojczystym i redagowaniu tekstów literackich
  • spotkanie z autorem literatury młodzieżowej
Młodzież sporządzi także recenzje przeczytanych książek. Powstanie również specjalny folder dedykowany projektowi.

Działanie jest odpowiedzią na potrzeby młodzieży dotyczące takich form edukacji, których nie zapewnia szkoła. Jednocześnie, jest to dobry sposób na spędzanie czasu wolnego - informuje Marcin Stempniak współtwórca projektu.

Młodzież sama wybierze książki, które przeczyta, a następnie – po lekturze - sporządzi recenzje. Swoje umiejętności młodzi ludzie będą mogli sprawdzić komentując spotkanie autorskie i przeprowadzając wywiad z bohaterem spotkania- dodaje Ewa Kluczniok, prezes FL Ramża. - Tym razem, zajęcia będą odbywały się w bibliotece w Książenicach czyli filii nr 7 Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach. Tym działaniem wychodzimy naprzeciw młodzieży z Książenic, która licznie bierze udział w projekcie.

FL Ramża zapraszamy do udziału zainteresowanych. Są jeszcze wolne miejsca. 

Szczegółowych informacje na stronie : www.ramza.org

Ewa Kluczniok; 503127728, Marcin Stempniak 609234080

Projekt „ Nowoczesna biblioteka” realizowany w ramach Priorytetu IX POKL, Działanie 9.5 oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich przez Fundusz Lokalny „Ramża” w okresie 1.10.2013r. - 28.02.2014r.

do góry