Strona główna/Urząd/Aktualności/„Grill + Run = Fun 2015”

„Grill + Run = Fun 2015”

Aktualności 8 Czerwca 2015

 

Grupa Biegowa Luxtorpeda zaprasza wszystkich biegaczy i osoby uprawiające nordic walking wraz z rodzinami do udziału w Rodzinnym Pikniku Biegowym „Grill + Run = Fun 2015”, który odbędzie się 20 czerwca w Palowicach. Hasło przewodnie tegorocznej edycji zawodów brzmi „Biegiem na ratunek”. Bieg jest objęty patronatem honorowym Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Podobnie jak w trzech poprzednich edycjach imprezy, trasy prowadzić będą zakątkami „Pojezierza Palowickiego”. W programie przewidziane są starty dla dzieci na dystansach: 100m (do 5 lat), 300m (6-7 lat), 600m (8-10 lat), 800m (11-13 lat), 1000m (14-16 lat), oraz dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia na dystansach: 5 i 15 kilometrów. Zawody nordic walking odbędą się na dystansie 10km, przy czym będzie można skończyć po 5. Trasa zabezpieczana będzie przez wolontariuszy z Centrum Promocji Sportu „Active”.

W ramach hasła „Biegiem na ratunek”, przeprowadzony zostanie pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków OSP Palowice. Będzie także możliwość zapisania się do Bazy Dawców Komórek Macierzystych w celu przeciwdziałania białaczce. Akcja prowadzona będzie przez działaczy Fundacji DKMS.

Na wszystkie startujące w biegach dzieci czeka słodka nagroda: bezpłatna wata cukrowa. Będzie ona także, w miarę możliwości, dostępna dla dzieci niebiorących udziału w wyścigach. Do dyspozycji dzieci zostanie oddana także dmuchana instalacja przeznaczona do skakania, również całkowicie bezpłatnie.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, będzie też klasyfikacja rodzinna; start w biegu na najdłuższym dystansie będzie klasyfikowany dodatkowo w Grand Prix Czerwionki-Leszczyn w biegach długoidystansowych. Na mecie czekają m.in. pamiątkowe medale, kupony na kiełbasę z grilla bądź do upieczenia w ognisku. Opiekę nad dziećmi podczas biegów dorosłych sprawować będzie, tak jak w poprzednich biegach, Szkoła Języków Obcych EduSmart.

Biuro zawodów czynne będzie w godzinach 10:00-13:30, od 13 rozpoczną się biegi dzieci, a zawody dorosłych od godz. 14:00. Pomiar czasu wykonywany będzie przez GB Luxtorpeda i nie będzie on wykonywany za pomocą profesjonalnych chipów. Organizatorzy stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę.

Zawodnicy powinni zgłaszać się przez formularze zamieszczone na stronie Luxtorpedy (www.gbluxtorpeda.org) do 14 czerwca (udział w biegach dzieci jest bezpłatny, opłata za starty dorosłych w biegach i zawodach NW wynosi 25zł) lub w biurze zawodów (w przypadku wolnych miejsc) za opłatą 40zł. Zapisać można się także w Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach przy ul. Kościuszki w czasie spotkań z Luxtorpedą. W biegach głównych obowiązuje dwustuosobowy limit zgłoszeń; zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać pisemną zgodę rodziców. Miejsc w biegach dziecięcych jest 150. Brak limitów w przypadku zawodników nordic walking.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Grupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka: www.gbluxtorpeda.org.

Zawody współfinansowane są ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

do góry