Strona główna/Urząd/Aktualności/„Czerwionka-Leszczyny okiem seniora” już otwarta !!!

„Czerwionka-Leszczyny okiem seniora” już otwarta !!!

Aktualności 1 Września 2016

Już od ponad tygodnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach można oglądać wystawę fotograficzną pt. „Czerwionka-Leszczyny okiem seniora”. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 22 sierpnia 2016 r. Wystawa jest zwieńczeniem projektu "Senior f-Lesz" realizowanego przez „Seniorów z Zameczku” we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy „Feniks” w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W projekcie wzięło udział 20 seniorów z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, którzy uczestniczyli w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez lokalną artystkę-fotograf Pani Marię Śliwa. Współpraca ta okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż charyzma p. Marii i zaangażowanie seniorów zaskutkowało cudownymi pracami, które podziwiać możemy w czerwieńskim CKE. W trakcie warsztatów seniorzy zaznajomili się z historią i specyfiką fotografii, jak również ćwiczyli wykonywanie zdjęć w zakresie makrofotografii, fotografii krajobrazowej, fotografii nocnej oraz fotografii architektury. Głównym celem obiektywu stały się najważniejsze miejsca na mapie naszej gminy. Seniorzy fotografowali osiedle patronackie kopalni "Dębieńsko", dzielnicę Leszczyny, Pojezierze Palowickie, a także Głębokie Doły w Książenicach. Dodatkową atrakcją były warsztaty z fotografii portretowej w prywatnym studio p. Marii Śliwy.

Na otwarcie wystawy przybyli przedstawiciele władz oraz zaproszeni goście. Padło wówczas wiele miłych słów oraz pozytywnych komentarzy. Pełnomocnik ds. Społecznych Pani Aleksandra Chudzik pogratulowała zgromadzonym seniorom tak pięknych prac i trafnego oka mówiąc, że "prace pokazują więcej niż tylko zdjęcie" oraz "najważniejsze jest to co niewidoczne dla oczu". Pani Maria Śliwa podziękowała seniorom za zaangażowanie jakiego brakuje młodemu pokoleniu oraz pokłady energii i radości jakiej doświadczyła podczas warsztatów. Seniorki również nie zapomniały o swojej mentorce wręczając jej w podziękowaniu bukiet kwiatów. Słowa wdzięczności popłynęły również w stronę Ośrodka Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach za okazaną pomoc przy realizacji projektu „Senior f-Lesz”.

top_baner
do góry