Strona główna/Urząd/Aktualności/Żołnierze z wizytą u przedszkolaków

Żołnierze z wizytą u przedszkolaków

Aktualności 18 Lutego 2013

Tuż przed feriami Przedszkole nr 10 odwiedzili wyjątkowi goście - żołnierze z patrolu saperskiego jednostki wojskowej w Gliwicach.

Jak wyjaśnia dyrektor przedszkola – Gabriela Grochla: "Żołnierze przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat różnych niebezpiecznych znalezisk wciąż zalegających w lasach, na polach czy w ogrodach. Ostrzegali przed zgubnymi skutkami dotykania, przenoszenia czy prób rozbrajania amunicji. Zwracali uwagę na konieczność zachowania bezpieczeństwa. Przedszkolaki były zafascynowane opowiadaniem żołnierzy i specjalnym pokazem, który przygotowali. Oczywiście, po tej wizycie większość dzieci chce wiązać swoją przyszłość z zawodem żołnierza".

Nie lada gratka dla przedszkolaków była także możliwość przymierzenia specjalnych ochronnych ubrań, używanych przez żołnierzy podczas rozminowania terenu z niewybuchów i niewypałów. 
Każde dziecko mogło też sprawdzić działanie wykrywacza metalu, nałożyć elementy stroju sapera czy wypróbować wojskowe urządzenia łączności.

Maluchy miały również niepowtarzalną okazję zobaczyć samochód, którym żołnierze wyjeżdżają na patrole.

Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć. W podziękowaniu za wizytę, dzieci wręczyły swoim gościom laurki, życząc dużo szczęścia w tej niebezpiecznej pracy.

do góry