Strona główna/Urząd/Aktualności/Światowa Olimpiada Kreatywności z udziałem mieszkańców Leszczyn

Światowa Olimpiada Kreatywności z udziałem mieszkańców Leszczyn

Aktualności 8 Września 2016

Dwoje młodych mieszkańców Leszczyn - Joanna Szymik i Grzegorz Kuźnik wraz z zespołem reprezentującym Poradnię Psychologiczno–Pedagogiczną w Rybniku zdobyło I miejsce podczas XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. Olimpijczycy reprezentowali Polskę podczas Światowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, która odbyła się pod koniec maja w Stanach Zjednoczonych.

Swoimi wrażeniami z pobytu podzielili się z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny Wiesławem Janiszewskim oraz z Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandrą Chudzik.

Pełen niezapomnianych wrażeń wyjazd do Stanów Zjednoczonych obfitował w naukowe sukcesy Joanny i Grzegorza. „Udział w Global Finals w Stanach Zjednoczonych to dla nas ogromne przeżycie. Cieszymy się, że zdobyliśmy tak dobry wynik, nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Jesteśmy też pełni inspiracji i energii, której z pewnością nie zmarnujemy” - deklarują zgodnie.

Destination Imagination jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty.

Program bazuje na koncepcji myślenia rozbieżnego, zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Program zachęca dzieci, młodzież i studentów do podejmowania procesu tworzenia - w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości.do góry