Strona główna/Urząd/Aktualności/Świadczenie z wyrównaniem tylko do 1 lipca

Świadczenie z wyrównaniem tylko do 1 lipca

Aktualności 29 Czerwca 2016

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach informuje, że jeżeli wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego zostanie złożony do 1 lipca włącznie, to rodzice będą mogli otrzymać pieniądze z wyrównaniem od kwietnia.

Program „Rodzina 500+” ruszył 1 kwietnia w całej Polsce. Wnioski można składać w gminie, wysłać pocztą lub przez internet korzystając z bankowości elektronicznej, systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS.

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze zostanie złożony w ciągu trzech miesięcy (do 1 lipca 2016 r. włącznie) to pieniądze będzie można otrzymać z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r., czyli od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (w przypadku gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne kryterium dochodowe wynosi 1 200 zł netto na osobę) wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.

do góry