Strona główna/Urząd/Aktualności/Święto szkoły i jej patrona

Święto szkoły i jej patrona

Aktualności 22 Maja 2017

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca, ona daje życie...

 

Słowa z bajki Henryka Sienkiewicza stały się motywem przewodnim uroczystości święta szkoły i patrona w Zespole Szkół nr 3, którą hucznie obchodzono 19 maja, dokładnie rok po stuleciu Szkoły Podstawowej nr 5.

 

Cała społeczność szkolna od najmłodszych do najstarszych uczniów od kilku tygodni przygotowywała się do święta szkoły, zgłębiając twórczość patrona, uczestnicząc w konkursach ortograficznych, przygotowując scenki, śpiewy i występy artystyczne, dekorując świątecznie szkołę. Klasy I – III SP uczestniczyły w pokazie rycerskim przygotowanym przez uczniów gimnazjum, uczyły się tańca, najmłodsi uczniowie samodzielnie przygotowali stroje dla damy i rycerza, klasy starsze uczestniczyły w quizie wiedzy o szkole , natomiast gimnazjaliści spotkali się w konkursie wiedzy o szkole i patronie – „Milionerzy”.

Dzień 19 maja był szczególny, wszystkim udzielała się atmosfera uroczystej zabawy, na apelach uczniowie przypominali twórczość i życie swego patrona, dyrektor ZS nr 3 Małgorzata Marciniak wraz z Henrykiem Sienkiewiczem,w którego rolę wcielił się uczeń klasy III a – Karol Bociek, wręczała nagrody i dyplomy uczniom i klasom za wiedzę i zaangażowanie.

Szczególnie podniosłym momentem akademii dla SP nr 5 i G nr 4 było odśpiewanie hymnu, wprowadzenie sztandaru szkoły oraz złożenie kwiatów w kącikach patrona szkoły.

Henryk Sienkiewicz jest do dziś wg badań Biblioteki Narodowej najpopularniejszym polskim pisarzem . Za co uczniowie ZS 3 kochają swego patrona? Za Stasia i Nel, Danusię i Jagienkę, za dobroć serca, humanitaryzm i patriotyzm.

 

top_baner
do góry