Strona główna/Urząd/Aktualności/Święto Niepodległości oczami przedszkolaków

Święto Niepodległości oczami przedszkolaków

Aktualności 10 Listopada 2014

 

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości najmłodsi mieszkańcy Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wspaniale przygotowują się do uroczystych obchodów.

 

„W naszym przedszkolu realizujemy treści wychowania patriotycznego poprzez poznanie historii rodziny, naszego miasta, Polski, poznawanie legend polskich, tradycji i obyczajów” - mówi Monika Sobieska, dyrektor Przedszkola nr 1 „Promyczek” z dzielnicy Leszczyny.
7 listopada 2014 r. przed obchodami Święta Niepodległości wszystkie dzieci zostały zapoznane z historią drogi do wolności Państwa Polskiego. Dzieci przygotowały kotyliony w barwach narodowych, uczestniczyły też w projekcji filmu o polskich symbolach narodowych pt. "Polak Mały".

 

W ciągu ostatnich dni dzieci z Przedszkola nr 8 im. Krasnala Hałabały w dzielnicy Dębieńsko poznawały symbole narodowe, uczyły się rozpoznawać flagę, godło i hymn Polski. Starszaki poznały herb Warszawy, a także herb Dębieńska Starego i Wielkiego, wysłuchały kilku polskich legend. Przedszkolaki potrafią też wskazać największe miasta i rzeki na mapie Polski.

 

do góry