Strona główna/Urząd/Aktualności/Święta na familokach

Święta na familokach

Aktualności 11 Kwietnia 2017

Dziś na terenie familoków w Czerwionce zagościł wielkanocny klimat. Pracownicy CIT i UGiM przygotowali kolejną akcję, która łączy działania promocyjne zabytkowego osiedla i nawiązuje do dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Nie zabraknie, oczywiście, dobrej zabawy i drobnych upominków - przecież zbliżają się święta.

„Wczesnym rankiem w wielu różnych miejscach na terenie osiedla porozkładałyśmy kolorowe papierowe pisanki. Na każdym jajku znajduje się informacja, że to dopiero pierwsza część zabawy, a po dalsze instrukcje zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej. Każdy, kto odnajdzie pisankę i uda się z nią do Centrum, weźmie udział w specjalnie opracowanej grze, dotyczącej tradycji świąt Wielkiej Nocy. Na uczestników akcji czekają słodkie czekoladowe jajka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy” – mówią organizatorki akcji - Klaudia Szostok z Centrum Informacji Turystycznej i Katarzyna Mazur z UGiM Czerwionka-Leszczyny.

 

To kolejna z akcji promocyjnych, bo w Centrum naprawdę dużo się dzieje. Z okazji tłustego czwartku trwała tu akcja „Krepelki dla karlusa i frelki”, zaś pierwszego dnia wiosny pracownicy Centrum Informacji Turystycznej i Urzędu Gminy i Miasta przygotowali kilkadziesiąt papierowych kwiatów z zagadkami i umieścili w różnych punktach osiedla. Kto znalazł kwiatową ozdobę, mógł udać się z nią do Centrum i odebrać gwarantowaną nagrodę. Konkursy organizowane były także z okazji Walentynek i Dnia Kobiet. Odbyły się tu także m.in. warsztaty ceramiczne, fotograficzne, warsztaty linorytu, a ostatnio  cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty ekosianka. CIT chętnie odwiedzają dzieci – miło spędzają czas kolorując, grając w karty i gry planszowe (wszystkie materiały są oczywiście związane z familokami).

Przypominamy, że w Centrum Informacji Turystycznej można zasięgnąć informacji na temat atrakcji turystycznych miejscowości. Dowiedzieć się o bieżących wydarzeniach kulturalnych, skorzystać z usługi przewodnika, pobrać bezpłatne materiały promocyjne, a także kupić pamiątki czy wydawnictwa poświęcone historii i dniu dzisiejszemu naszej miejscowości. 

do góry