Strona główna/Urząd/Aktualności/Świąteczny kiermasz SP nr 8

Świąteczny kiermasz SP nr 8

Aktualności 20 Grudnia 2016

15 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Romana i Zdzisława Pietrasów w Dębieńsku Wielkim, razem ze swoimi rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi przybyli do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego.

 

Okazją do takiego spotkania był „Świąteczny kiermasz” połączony z prezentacją specjalnego programu w wykonaniu uczniów szkoły. Imprezę poprzedziły kilkutygodniowe przygotowania, podczas których uczniowie pod opieką przedstawicieli Rady Rodziców oraz Grona Pedagogicznego, w trakcie dodatkowych popołudniowych zajęć, przygotowywali ozdoby świąteczne na kiermasz oraz, co było chyba najprzyjemniejsze, piekli świąteczne pierniki. Dzięki pomocy rodziców zapas pierników stał się bardzo wielki, ale i tak, jak się miało okazać, niewystarczający dla wszystkich zainteresowanych.

Hitem wieczoru był jednak świąteczny program przygotowany pod kierunkiem nauczycielek: E. Głuch, Z. Kochan – Pietras i A. Jędrzejak, przy współpracy z wszystkimi nauczycielami naszej szkoły. Kogo w tym programie nie było? Byli: rozśpiewani kolędnicy, Dzieciątko z Maryją i Józefem, trzej Królowie, zły Herod, radośni Mikołaje, wspaniale tańczące Śnieżynki, ożywione ozdoby choinkowe – bombki, łańcuch, aniołki, Dziewczynka z zapałkami, rodzeństwo Kaj i Gerda, bohater „Opowieści wigilijnej” – Scroog i jego duchy oraz wiele innych postaci. Dzięki występowi, który poprzedziły solidne próby, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich scenicznych umiejętności oraz możliwości, jakie daje wspaniała scena CKE. Obecny na spotkaniu Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny Wiesław Janiszewski wystawił aktorom i organizatorom imprezy ocenę celującą.

Rozpoczynając imprezę dyrektor szkoły Aleksander Pyszny zaprosił na scenę uczennicę klasy III c – Zuzię Okseniuk, która w ostatnich dniach „wyśpiewała” GRAND PRIX oraz NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Śląskiej „KAROLINKA 2016”. Przy akompaniamencie swojej nauczycielki –  Anny Jędrzejak, Zuzanna wykonała swój popisowy utwór „Kopruchy się żynią”, otrzymując za to gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności szczelnie wypełniającej salę widowiskową.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, radni z dzielnicy Dębieńsko oraz emerytowani pracownicy SP 8. Na zakończenie wszystkim obecnym burmistrz i dyrektor szkoły ze sceny złożyli życzenia świąteczne.

Dyrektor SP 8 dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia: uczniom – za popis umiejętności aktorskich, nauczycielom za przygotowania i całą logistykę, rodzicom – za inicjatywę, wypieki i ozdoby, a wszystkim gościom za tak liczny udział.

do góry