Strona główna/Urząd/Aktualności/Świąteczny Jarmark w Sokołowie Podlaskim

Świąteczny Jarmark w Sokołowie Podlaskim

Aktualności 27 Marca 2018

W miniony weekend w Sokołowie Podlaskim, mieście partnerskim Czerwionki-Leszczyn, odbył się Świąteczny Jarmark Wielkanocny. Nie mogło zabraknąć na nim również reprezentacji naszej gminy. 

Wszyscy, którzy postanowili odwiedzić halę sportową Zespołu Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim, w której odbywał się jarmark, mogli spróbować tradycyjnych regionalnych potraw, którymi częstowały gospodynie z Bełku i Książenic. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy nie zabrakło więc wielkanocnych wypieków i potraw, które pojawiły się także w sobotę w Parku Leśnym w Leszczynach.

Tegoroczny jarmark wielkanocny w Sokołowie Podlaskim to już 17 edycja tej imprezy, podczas której wystawcy oferują jego uczestnikom tradycyjne wielkanocne przysmaki - mazurki, babki czy swojskie wędliny. Podczas jarmarku odbywa się także konkurs na najlepszy wypiek oraz tegoroczna nowość - konkurs na najlepszy przepis z dzieciństwa. Nie zabrakło również stoisk z wykonanymi różnymi technikami ozdobami wielkanocnymi.

W jarmarku uczestniczyły: dyrektor MOK-u Mariola Czajkowska oraz reprezentantki KGW z Bełku oraz Książenic.

do góry