Strona główna/Urząd/Aktualności/Świąteczne spotkanie dla samotnych

Świąteczne spotkanie dla samotnych

Aktualności 3 Stycznia 2017

W minionych świątecznych dniach w Czerwionce-Leszczynach nie zapomniano o osobach samotnych. 21 grudnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyło 95 osób, znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej - mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Spotkanie rozpoczęło się pokazem multimedialnym o tematyce świątecznej, przygotowanym przez podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczynach.

Po spektaklu zgromadzeni na sali widowiskowej CKE udali się na uroczystą wieczerzę wigilijną. W uroczystości uczestniczyli także: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Skarbnik Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Zbigniew Wojtyło, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek oraz ks. dziekan Antoni Szczypka.

Zanim przełamano się opłatkiem, życzenia świąteczne złożył ks. dziekan Antoni Szczypka. Następnie, przystąpiono do wieczerzy. Gdy spotkanie dobiegało końca, na uczestników wigilii czekała niespodzianka – paczki świąteczne, które wręczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka Wiesław Janiszewski, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik oraz Skarbnik Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Zbigniew Wojtyło.

Spotkanie wigilijne zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” z siedzibą w Czerwionce-Leszczynach w ramach projektu „Wigilia dla samotnych”, który współfinansowany był ze środków budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” składa wyrazy podziękowania dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach, Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach, Seniorów z Zameczku oraz wolontariuszy za pomoc przy organizacji tej uroczystości.

do góry