Strona główna/Urząd/Aktualności/Świąteczne dekoracje zdobią gminę

Świąteczne dekoracje zdobią gminę

Aktualności 13 Grudnia 2012

Coraz bliżej świąt. Czerwionka-Leszczyny rozświetla się już mnogością bożonarodzeniowych ozdób.

Kolorowe dekoracje na słupach oświetleniowych błyszczą się we wszystkich dzielnicach i sołectwach. "Gmina jest rozległa, ale dołożyliśmy starań, aby wszędzie pojawiły się świąteczne akcenty" – mówi Robert Bluszcz, mistrz zieleni z Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.

 Ramki z kokardami i świecami oraz napisy "Wesołych świąt" - przy wjeździe do Czerwionki od strony Stanowic i od strony Czuchowa już wprowadzają wyjątkowy świąteczny klimat.
 
Wczoraj przed budynkiem UGiM ustawiono dużą choinkę, a dziś drzewko zostało odpowiednio przystrojone. 
Duże i udekorowane świątecznie choinki pojawiły się także w centrum Czerwionki i w Leszczynach. Na specjalne oświetlenie czeka jeszcze drzewko w palowickim parku.
 
Od końca listopada, tym razem w Leszczynach, zagościła zakupiona w ubiegłym roku duża przestrzenna dekoracja – Mikołaj z zaprzęgiem. "W ubiegłym roku Mikołaja zamontowaliśmy na dachu budynku Urzędu Stanu Cywilnego, wiemy, że wielu mieszkańców chwaliło i fotografowało nawet tę dekorację. Mamy nadzieję, że tym razem będzie ona cieszyć leszczynian, zwłaszcza tych najmłodszych".

Ale to nie koniec, ponieważ ZDiSK przygotował w tym roku kolejne zupełnie nowe dekoracje, które mają dodać gminie świątecznego klimatu.

Pięknie i efektownie przystrojona została hala przy ul. 3 Maja w Czerwionce. "Dekoracyjne motywy płatków śniegu, które pojawiły się na hali zdobią także budynek Urzędu Stanu Cywilnego oraz ulicę 3 Maja od hali do ronda" - wyjaśnia R. Bluszcz.

Pracownicy ZDiSK-u mają nadzieję, że nowe propozycje świątecznego przystrojenia Czerwionki-Leszczyn przypadną do gustu mieszkańcom.
do góry