Strona główna/Urząd/Aktualności/Śląskie do przodu – Czerwionka-Leszczyny w gronie najlepszych

Śląskie do przodu – Czerwionka-Leszczyny w gronie najlepszych

Aktualności 17 Czerwca 2013

Wytrwałość i zaangażowanie w pozyskiwaniu przez gminę środków unijnych zostało docenione. Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny znalazła się bowiem w gronie sześciu gmin miejsko-wiejskich województwa śląskiego, które poszczycić się mogą największą liczbą realizowanych projektów, dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym.

Gminy te zakwalifikowały się do Turnieju Europejskiego "Śląskie do przodu" organizowanego przez Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i TVP Katowice. O miejsce w finale reprezentacja Czerwionki-Leszczyn rywalizować będzie z gminą Żarki.

29 czerwca na terenie naszej gminy odbędzie się I etap konkursu, który polegać będzie na grze plenerowej składającej się z 5 stanowisk (obiektów), w tym, co najmniej dwóch powstałych dzięki pozyskanym środkom unijnym. Czteroosobowa drużyna reprezentująca różne środowiska - przedstawicieli samorządu, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, młodzieży - będzie musiała odpowiadać na pytania dotyczące Unii Europejskich, funduszy oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Trafne odpowiedzi naszych reprezentantów to tylko połowa sukcesu. Na ostateczny wynik wpływ będzie miało głosowanie sms-owe, które ruszy po wyemitowaniu relacji z przebiegu I etapu w TVP Katowice. Odcinek z udziałem Czerwionki-Leszczyn będzie można zobaczyć 12 sierpnia.

Już dziś zachęcamy mieszkańców gminy do kibicowania naszej drużynie 29 czerwca podczas konkursu. Szczegóły przebiegu I etapu będzie można przeczytać na stronie internetowej gminy www.czerwionka-leszczyny.pl Reprezentantom Czerwionki-Leszczyny życzymy powodzenia. 

top_baner
do góry