Strona główna/Urząd/Aktualności/Śląski System Informacji Turystycznej - użyteczne wskazówki dla turystów

Śląski System Informacji Turystycznej - użyteczne wskazówki dla turystów

Aktualności 17 Stycznia 2012

Na terenie sołectwa Bełk pojawiły się znaki wskazujące drogę do największej atrakcji turystycznej miejscowości, tj. kościoła pw. św. Marii Magdaleny z XVIII w.

Trzy tablice zostały umieszczone przy ulicy Głównej, po jednej przy ul. Wolności i Palowickiej.

"Bardzo się ucieszyliśmy na wieść, że takie znaki zostaną zamontowane. Kościółek to nasza perełka. Nie raz pomagaliśmy turystom przejeżdżającym przez naszą miejscowość trafić do zabytku. Mamy nadzieję, że teraz każdy zainteresowany bez problemu będzie mógł dotrzeć do kościoła" - podkreśla Jolanta Szejka, sołtys Bełku. 

Tablice pojawiły się dzięki projektowi Śląskiej Organizacji Turystycznej pn. "Śląski System Informacji Turystycznej".

Celem projektu jest utworzenie sprawnego systemu informacji turystycznej w skali regionu, obejmującego zintegrowaną sieć punktów informacji turystycznej, platformy informatyczne i bazy danych, stworzenie systemu oznakowania obszarów atrakcyjnych turystycznie i wydanie oraz dystrybucję bezpłatnych materiałów informacyjno – promocyjnych.

Do końca grudnia 2011r. na śląskich drogach pojawiło się aż 810 nowych turystycznych znaków drogowych. Charakterystyczne brązowe znaki prowadzą turystów do 197 atrakcji turystycznych regionu. 

"Już wiosną w Punktach Informacji Turystycznej (m.in. w Rybniku) pojawią się także specjalne wydawnictwa - przewodniki po wszystkich subregionach. Wydamy także jeden przewodnik poświęcony atrakcjom całego województwa" - zapewnia Karolina Jarosz ze Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Foldery zawierać będą opis oraz użyteczne wskazówki dotyczące dojazdu do innych zabytków zlokalizowanych na terenie gminy (m.in. osiedla familoków w Czerwionce).

W przyszłym roku, w ramach projektu, na terenie Czerwionki-Leszczyn pojawią się także dwa infokioski - łatwy i wygodny sposób poznania atrakcji najbliższej okolicy.

 
do góry