Strona główna/Urząd/Aktualności/Ścieżka fitness pod chmurką

Ścieżka fitness pod chmurką

Aktualności 20 Września 2010

Nietypowy klub fitness pod gołym niebem powstał pod koniec sierpnia w Leszczynach.

Każdy może bezpłatnie skorzystać tu z rowerków, urządzeń do ćwiczenia mięśni bioder, brzucha czy ramion. Kolorowa ścieżka zdrowia znajduje się w parku miejskim.

Zakup urządzeń siłowych jest kolejnym z pomysłów Rady Dzielnicy Leszczyny Osiedle na zagospodarowanie i ożywienie parku. "To miejsce z potencjałem. Staramy się je wykorzystywać, tak, aby mogło służyć wszystkim mieszkańcom" – wyjaśnia Przewodnicząca Rady Grażyna Strzelecka.

Z każdym rokiem park się zmienia, wzbogaca się jego infrastruktura, oddawana do użytku mieszkańców. W ubiegłym roku przeznaczono środki na doposażenie placu zabaw, z którego licznie korzystają rodzice z dziećmi. Zakupiono również stoły do gry w szachy, warcaby i chińczyka.

W tym roku kontynuując inicjatywę zagospodarowywania parku, Rada Dzielnicy przekazała środku będące do jej dyspozycji na zakup urządzeń siłowych. Ponieważ parkiem zarządza ZDiSK, jednostka zajęła się realizacją zadania - przygotowała miejsce pod montaż urządzeń oraz wyłoniła wykonawce prac. Dokładny koszt zadania wyniósł 39 995,26 zł.

Zamontowane urządzenia są tak różnorodne, że mogą z nich korzystać wszyscy mieszkańcy. Od dzieci i młodzieży, aż po osoby starsze.

W najbliższą sobotę 25 września odbędzie się uroczyste otwarcie ścieżki fitness w Leszczynach. Zapraszamy.

top_baner
do góry