Strona główna/Urząd/Aktualności/#KobietaTo. Kolejne bohaterki promują Industriadę

#KobietaTo. Kolejne bohaterki promują Industriadę

Aktualności 15 Marca 2018

Przypominamy, że od 1 marca w Czerwionce-Leszczynach rozpoczęto odliczanie stu dni, które pozostały do Industriady! To wyjątkowe wydarzenie w tym roku organizowane jest pod hasłem „Industria jest kobietą”. I właśnie kobiety promują tu Industriadę.

 

„Zanim 9 czerwca spotkamy się podczas Industriady na osiedlu Familoków, już teraz chcemy się z Wami – Mieszkankami naszej Gminy poznać bliżej, dlatego zachęcamy Was do wspólnego odliczania dni do Industriady. W jaki sposób? Codziennie, przez sto dni do Święta Szlaku Zabytków Techniki będziemy prezentować na naszym facebookowym profilu zdjęcia kobiet wraz z ich krótkimi przesłaniami, skojarzeniami dotyczącymi kobiet i kobiecości” - wyjaśniają organizatorki akcji z Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach.

Panie reprezentują różne środowiska – to przedsiębiorczynie, dziennikarki, nauczycielki, urzędniczki, sołtyski, harcerki, radne, gospodynie wiejskie, aktywistki.

„Uczestniczki akcji pozują z tabliczką na której interpretują słowa #KobietaTo. Codziennie na fanpageu miasta (www.facebook.com/gmina.czerwionka.leszczyny) prezentowana jest jedna kobieta z jej hasłem oraz krótka opowieść na temat bohaterki. Prezentujemy znane i mniej znane, ale na pewno warte odkrycia i zaprezentowania kobiety. Panie posiadają wyjątkowe pasje, doświadczenia życiowe, którymi chętnie się z nami dzielą. W tej sposób powstaje wyjątkowy dziennik poświęcony kobietom z naszej miejscowości. Dostajemy sporo zgłoszeń kobiet, ale również słów wsparcia i aprobaty dla tego nietuzinkowego działania promocyjnego” - wyjaśniają pomysłodawczynie i organizatorki akcji.

Lista stu kobiet z naszej miejscowości lub związanych z Czerwionką-Leszczynami nie jest zamknięta. Kobiety, które identyfikują się z tym działaniem, chciałyby wystąpić w kampanii promocyjnej Industriady i jej tegorocznego przesłania, zapraszamy do kierowania swoich zgłoszeń przez Facebooka lub kontaktując się z UGiM (adres e-mail: rzecznik.prasowy@czerwionka-leszczyny.com.pl).

 

W tym roku INDUSTRIADA ma jeden konkretny cel – postawić bohaterki przemysłowej historii Śląska na pierwszym planie. Przemysł nigdy nie był i nie będzie światem bez kobiet – chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się być dziedziną w której prym wiodą mężczyźni. Kobiety, często przemilczane, ukryte zdecydowanie głębiej i rzadziej odtwarzane – w tym roku to one mają głos, a historie, które opowiedzą, mogą okazać się ciekawsze i bardziej ekscytujące, niż te usłyszane dotychczas.

 

Również w Czerwionce-Leszczynach pokażemy, jaki ślad w naszej pamięci, a zarazem w historii osiedla patronackiego odcisnęły kobiety. Spojrzymy na nie zarówno jako właścicielki obiektów przemysłowych i kobiet pracujących w tych zakładach, ale również matek, dbających o ciepło domowego ogniska, wychowujących dzieci, a często godzących obie z tych ról.

 

Prezentujemy kolejne bohaterki, których zdjęcia zostały opublikowane w drugim tygodniu trwania akcji, tj. od 9 do 15 marca.

 

Kobieta to uczucie - napisała Mariola Czajkowska w ramach akcji #KobietaTo #IndustriaJestKobieta
Wiemy doskonale, jak uczucia są dla nas ważne. Mówimy o nich i wyrażamy je niewerbalnie. Czy uczucia to coś złego? Nie bądź baba, nie płacz! Nie bądź baba, zdecyduj się – to kolejne stereotypy. Czy tak wychowujemy następne pokolenia mężczyzn, by byli przekonani, że damski świat to wyłącznie emocje i uczucia, a rozsądek jest domeną panów? M. Czajkowska zarządza Miejskim Ośrodkiem Kultury, to kolejna wyjątkowa kobieta w naszej miejscowości. Silna, konsekwentna, skuteczna w działaniu, a przy tym ciepła i serdeczna. Mówiąc kolokwialnie, trzeba mieć głowę na karku, aby podołać (z sukcesami!) takiemu zadaniu.  M. Czajkowska jest, oczywiście, jedną z organizatorek INDUSTRIADY w Czerwionce-Leszczynach.

 

Według Edyty Woryny Kobieta to aktywność i możecie wierzyć, że Edyta wie, co mówi – jest trenerem personalnym i instruktorem fitness. Z pewnością również kojarzycie ją jako główną bohaterkę teledysku promocyjnego Familoków – Tam gdzie skarb Twój: https://www.youtube.com/watch?v=Tc_42WKW9Z8. Edyta Woryna w branży pracuje od 2012 roku, na co dzień prowadząc treningi, podczas których pomaga swoim podopiecznym dziewczynom w zrzuceniu zbędnych kilogramów oraz poprawie ich stanu zdrowia. Jak sama przyznaje, zajęła się tym, ponieważ chciała, żeby kobiety uwierzyły, że trening i zdrowy tryb życia to przyjemność, a każda z nas powinna kochać zarówno siebie, jak i to, co robi w życiu. Niektórzy mówią, że kobieta szczęśliwa to kobieta aktywna, która każdy dzień swojego życia potrafi wypełnić wyjątkową pasją, zainteresowaniami, pracą, która daje satysfakcję oraz wszystkim, co wywołuje uśmiech na jej twarzy.
Edyta to kolejna bohaterka naszej akcj i#KobietaTo #IndustriaJestKobieta z którą spotkacie się 9 czerwca podczas INDUSTRIADY na Familokach.

 

Kobieta to wiatr napisała Grażyna Strzelecka, radna Rady Miejskiej oraz Prezes Oddziału ZNP w Czerwionce-Leszczynach, w ramach akcji #KobietaTo #IndustriaJestKobieta.
Kobiety – zmienne, nieprzewidywalne, silne jak huragan, delikatne jak morska bryza, gwałtowne jak tornado, czasami porywcze, jak powiew halnego – przyznacie, Drogie Panie, że takie właśnie jesteśmy. Poza tym, nie tylko jesteśmy jak wiatr, ale z jego porywami w postaci przeciwności losu zmagamy się każdego dnia, wychodząc z nich zwycięską ręką. Kiedy spotykają nas trudności potrafimy zmienić kierunek naszych działań i z nowym podmuchem siły uderzyć w przeszkody stawiane nam przez los. Niektórzy powiedzą, że wiatr ma w sobie niszczycielską siłę, jednak przynosi powietrze, które jest nam niezbędne do życia.

 

Oto kolejna bohaterka naszej akcji #KobietaTo #IndustriaJestKobieta - Danuta Klimek, kierowniczka Filii Biblioteki Publicznej w Szczejkowicach, od 36 lat związana z biblioteką. Dla niej Kobieta to przyjaciel.

Przyjaźń to najbardziej bezinteresowna forma znajomości, zaś przyjaciel – to ktoś oddany, kto zawsze wyciąga nas z kłopotów, chroni nasze tajemnice, pociesza, a przede wszystkim wierzy w nas, nawet, kiedy sami tę wiarę tracimy.

Tak też o Pani Danucie mówią jej znajomi i współpracownicy – to osoba życzliwa, empatyczna, zaangażowana, potrafiąca stawiać dobro innych na pierwszym miejscu, nawet ponad swoje. Chociaż naszym przyjaciołom powinniśmy okazywać, że są dla nas ważni każdego dnia, to jednak w wyjątkowy sposób podkreślamy to w Dzień Przyjaciela – a ten obchodzimy 9 czerwca, podobnie jak tegoroczną INDUSTRIADĘ. Zapraszamy Was więc bardzo serdecznie – zabierzcie przyjaciół i spędźcie ten dzień na Familokach

 

Kobieta to cierpliwość – deklaruje Aleksandra Bluszcz-Abdul Razak i ma na to niezbite dowody z własnego życia.

„Większość kobiet jest bardzo ambitna i stawia sobie kolejne cele w realizacji marzeń. Moje marzenia nieco odbiegły od standardów, bo musiały się zmierzyć z gąszczem trudnych relacji międzynarodowych. Na przyjazd męża czekałam trzy lata, wytrwale prowadząc boje z kolejnymi szczeblami biurokracji państwowej. Wytrwale oczekuję (oczekujemy) na obywatelstwo, które z pewnością ułatwi nam wspólne bycie tutaj. Jednak moje ćwiczenie właśnie w cierpliwości i wytrwałości dotyczą także okresu studiów, na które cierpliwie ciułałam każdy grosz. Cierpliwie czekałam na każde z moich dzieci i wytrwale uczę ich, że właśnie te cechy warto pielęgnować w świecie, który żyje bardzo szybko. Wytrwałość i cierpliwość wiąże się również z pracą, którą wykonuję, ponieważ kształcenie specjalne dzieci z wszelkimi zaburzeniami rozwoju, gdzie terapia może przynieść pożądane efekty, również uczy cierpliwości i wytrwałości” - taki list otrzymaliśmy od Pani Oli. Bardzo serdecznie dziękujemy za odwagę i chęć podzielenia się własną historią. Inspirujące? Motywujące? Dodające wiary w siebie i we własne marzenia? „Nigdy nie traćmy cierpliwości – to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi”.

 

Dzięki Madzi Grzegorzek pokazujemy dziś inne oblicze kobiecości. I słusznie!
Magda napisała: Kobieta to sarkazm. Zgadzacie się? Życie jest zbyt poważne, by wszystko traktować wyłącznie serio. Czy sarkastyczne poczucie humoru może być naszą tarczą, dobrze odpierać ataki i celnie strzelać do współrozmówców? Komu nie zdarzyło się czerpać choćmalutkiej satysfakcji po trafnym ugodzeniu tego, kto według nas na to zasłużył. Sarkastyczny żart przyprawiony odrobiną złośliwości... - która z nas tego nie próbowała?
Sarkazm jest rozpoznawalną marką. Prawda jest jednak taka, że jedni potrafią się nim posługiwać, a innym tylko tak się wydaje. Sztuką jest zatem dobrze umieć manewrować całym wachlarzem żartów i zachowań, bo „Sarkazm jest najniższą formą humoru, ale najwyższą formą inteligencji”.
Magda pracuje w naszym CIT na Familokach, znacie ją zapewne, jako artystyczną duszę, działającą w Stowarzyszeniu Artystyczno-Muzycznym w Czerwionce-Leszczynach oraz prowadzącą warsztaty wokalne.
Także z Magdą spotkamy się podczas tegorocznej INDUSTRIADY.

 

Do przemyśleń o spełnianiu się inspiruje Małgorzata Marciniak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce-Leszczynach.
Dążenie do spełnienia w życiu tkwi przecież w każdej z nas. Każda jednak nieco inaczej to spełnienie definiuje. Dla jednych to przede wszystkim rodzina, dla innych praca czy pasje. Nie brakuje kobiet, które potrafią pogodzić spełnienie w kilku obszarach. Wymaga to nie lada wysiłku, ale przecież naszym sukcesem jest realizacja swoich marzeń. Wiele z nas wytycza sobie nowe, ambitne cele i zadania, bo nie lubimy stać w miejscu. Taka też jest nasza dzisiejsza bohaterka akcji #KobietaTo w ramach #IndustriaJestKobieta
Rozwijajmy się i spełniajmy, drogie Panie.
Dziś zakończymy cytatem Coco Chanel: „Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzy­deł, ale naj­ważniej­sze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć" .
Odwagi i sukcesów w spełnianiu się każdego dnia!
Razem z dyrektor M. Marciniak zapraszamy na INDUSTRIADĘ na czerwieńskie Familoki To już za 86 dni!

 

top_baner
do góry