Strona główna/Urząd/Aktualności/"Zielone szkoły" - śródroczny wyjazd uczniów klas trzecich

"Zielone szkoły" - śródroczny wyjazd uczniów klas trzecich

Aktualności 30 Czerwca 2015
W roku szkolnym 2014/2015 ok. 120 uczniów z Czerwionki-Leszczyn skorzystało z tzw. „zielonej szkoły" czyli śródrocznego wyjazdu połączonego z nauką. Wyjazdy nad morze zostały dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
 
Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny opracowała wniosek i pozyskała środki o dofinansowanie wyjazdów dla uczniów szkół podstawowych. Uchwałą Zarządu WFOŚiGW Gminie przyznano dotację w wysokości 22.350,00 zł.
 
W kwietniu, maju i czerwcu dzieci z czterech szkół: SP nr 3, SP w Stanowicach, ZS nr 4 i ZS nr 5 uczyły się i odpoczywały zarazem w Łebie, Władysławowie i Jastrzębiej Górze.
„Głównym celem programu „zielonej szkoły" jest zdobywanie wiedzy ekologicznej, zdrowotnej, poznanie atrakcji krajoznawczych danego regionu. Podczas turnusów dzieci hartowały organizmy, poznawały walory przyrody, mogły także zwiedzać okoliczne miejscowości w ramach dodatkowych wycieczek".
 
„Zielona szkoła" jest szczególną formą pracy nauczyciela z dziećmi, która pozwala rozwijać aktywność poznawczą uczniów, uczy bezpośredniego kontaktu z przyrodą, uwrażliwia na jej piękno i na problemy ekologiczne. Dla wielu dzieci wyjazdy stanowią jedyną formę wypoczynku poza miejscem zamieszkania. „Zielone szkoły" to także okazja do poznania tego, co nas otacza, uczenia się życia w grupie, odkrywania nowych pasji. Dają one ogromne możliwości także nauczycielom. Stwarzają sposobność lepszego poznawania potrzeb i możliwości uczniów.
 
 
Na zdjęciach uczniowie z SP Stanowice
 
 
 
 
do góry