Strona główna/Urząd/Aktualności/"Z Sylwestra wróć pociągiem!" - oferta Kolei Śląskich

"Z Sylwestra wróć pociągiem!" - oferta Kolei Śląskich

Aktualności 29 Grudnia 2017

W tym roku już po raz trzeci Koleje Śląskie zachęcają, aby w tę wyjątkową noc zamienić samochód na pociąg i skorzystać z przygotowanych połaczeń specjalnych. Uruchomione specjalnie na tę noc pociągi umożliwią powrót do 19 miejscowości w naszym regionie.

 

Na liście miejscowości obsługiwanych przez połączenia specjalne znajdą się m.in. Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Zabrze, Gliwice, Tychy, Zawiercie czy Mikołów. Po raz pierwszy wyruszymy też ze stolicy województwa w kierunku Rybnika - w tym także do Czerwionki-Leszczyn. Rozkład jazdy umożliwi przesiadkę pomiędzy dowolnymi kierunkami.

Koszty przejazdu sylwestrowymi pociągami nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach przez całą noc będą działać trzy kasy Kolei Śląskich. Bilety będzie można również kupić m.in. w biletomatach, przez telefon lub Internet.

Godziny kursowania nocnych pociągów zostały w dużej mierze zaplanowane z myślą o największej imprezie w naszym regionie czyli Sylwestrowej Mocy Przebojów, która gromadzi tysiące uczestników pod katowickim Spodkiem. Warto jednak, by w tym dniu z samochodu na pociąg przesiedli się również uczestnicy innych sylwestrowych zabaw. Wybór komunikacji publicznej pozwoli m.in. uniknąć korków i poszukiwania wolnego miejsca parkingowego.

do góry