Strona główna/Urząd/Aktualności/"W familoku przy kachloku"

"W familoku przy kachloku"

Aktualności 3 Kwietnia 2017

Różnorodne warsztaty i happeningi, urozmaicona oferta dla różnych grup mieszkańców i turystów – w Centrum Informacji Turystycznej na familokach coraz więcej się dzieje. A to dopiero początek atrakcji. Chcesz więcej? „Przyjdź i pogodej”.

 

„W familoku przy kachloku. Przyjdź i pogodej” - taki tytuł nosi najnowszy projekt realizowany w tym miejscu.

Chcesz porozmawiać? Masz pomysł, co można zmienić lub wiesz, jakich atrakcji brakuje na familokach? A do tego masz ochotę napić się kawy? Nic prostszego! Mamy propozycję specjalnie dla Ciebie!

Przede wszystkim odwiedź Centrum Informacji Turystycznej w Czerwionce- Leszczynach przy ul. A. Mickiewicza 10 . W czasie spotkania będziesz mógł opowiedzieć nam o swoich wrażeniach na temat organizowanych wydarzeń, zajęć artystycznych, ale także przeszkód w dostępie do kultury. Będziesz mógł również zgłosić swoje własne propozycje, jak ożywić familoki. Zapraszamy dużych i małych, wszystkie osoby z głowami pełnymi pomysłów, które chcą, by to miejsce mogło tętnić życiem. Spotkania organizowane są w ramach Programu Dom Kultury + Narodowe Centrum Kultury  i będą trwały do 10 maja 2017 r.

A w Centrum naprawdę dużo się dzieje. Z okazji tłustego czwartku trwała tu akcja „Krepelki dla karlusa i frelki”, zaś pierwszego dnia wiosny pracownicy Centrum Informacji Turystycznej i Urzędu Gminy i Miasta przygotowali kilkadziesiąt papierowych kwiatów z zagadkami i umieścili w różnych punktach osiedla. Kto znalazł kwiatową ozdobę, mógł udać się z nią do Centrum i odebrać gwarantowaną nagrodę. Konkursy organizowane były także z okazji Walentynek i Dnia Kobiet. Odbyły się tu także m.in. warsztaty ceramiczne, fotograficzne, warsztaty linorytu, a ostatnio  cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty ekosianka. CIT chętnie odwiedzają dzieci – miło spędzają czas kolorując, grając w karty i gry planszowe (wszystkie materiały są oczywiście związane z familokami).

W Centrum Informacji Turystycznej można zasięgnąć informacji na temat atrakcji turystycznych miejscowości. Dowiedzieć się o bieżących wydarzeniach kulturalnych, skorzystać z usługi przewodnika, pobrać bezpłatne materiały promocyjne, a także kupić pamiątki czy wydawnictwa poświęcone historii i dniu dzisiejszemu naszej miejscowości. Właśnie od wizyty w Centrum Informacji Turystycznej serdecznie polecamy odkrywanie uroków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

„Mamy mnóstwo zaangażowania i stale nowych inicjatyw, ale jesteśmy otwarci na pomysły i sugestie mieszkańców. Zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej” - mówią pomysłodawcy działań na familokach i już zapowiadają kolejną wielkanocną niespodziankę.

top_baner
do góry